Aktuality

Spokojený domov se zapojí do týdne sociálních služeb, pořádá besedu s Ivem Šmoldasem i dny otevřených dveří na svých kontaktních místech

24. 9. 2015  Petr Novák

5. až 11. října 2015 se koná 7. ročník týdne sociálních služeb v ČR, jehož hlavním cílem je zviditelnění sociálních služeb jako přirozené a nutné součásti každé moderní společnosti. Každoročně se do něj zapojují jednotliví poskytovatelé sociálních služeb dny otevřených dveří a dalšími akcemi. Ani Spokojený domov není výjimkou.

Již v předstihu, v pátek 2. října, Spokojený domov pořádá od 17 hodin v mnichovohradišťském Volnočasovém centru v Zámecké ulici čp. 744 besedu s hercem Václavem Knopem (dlouhodobou mediální tváří Spokojeného domova) a bavičem Ivem Šmoldasem.

V samotném Týdnu sociálních služeb se uskuteční dny otevřených dveří na jednotlivých kontaktních místech Spokojeného domova. Zájemci se budou moct přijít informovat o sociálních službách, které poskytuje Spokojený domov v domácnostech seniorů a handicapovaných. Na kontaktních místech v Mladé Boleslavi (Palackého 1327) a v Turnově (Zborovská 519, boční vchod ze Žižkovy ulice) bude otevřeno v úterý 6. října a ve středu 7. října vždy od 8 do 16 hodin. V Mnichově Hradišti na kontaktním místě v ulici Jana Švermy 378 (vedle vchodu do dětského zdravotního střediska) se pak bude konat den otevřených dveří ve čtvrtek 8. října od 8 do 16 hodin.

Obecně prospěšná společnost Spokojený domov poskytuje čtyři registrované sociální služby (pečovatelskou službu, osobní asistenci, odlehčovací služby a odborné sociální poradenství). Stará se zhruba o 100 seniorů a handicapovaných v jejich přirozeném prostředí a pomáhá jim například s podáním stravy či úkony osobní hygieny. Poskytuje rovněž osobní asistenci handicapovaným dětem ve škole. Pokrývá péči na území Mladoboleslavska, Turnovska a Jičínska. V uvedeném regionu působí ve všech městech a vesničkách bez ohledu na jejich velikost a administrativní hranice. Služby jsou dostupné i o večerech, víkendech a státních svátcích. Díky pečovatelkám Spokojeného domova mohou žít v domácím prostředí i lidé upoutaní na lůžko.


Autor kresleného humoru Jiří Flekna z Bakova byl hostem pořadu České televize Klíč

24. 9. 2015  Petr Novák

Jiří Flekna z Bakova nad Jizerou je více než třicet let upoután na invalidní vozík. I přes tento handicap má velký koníček – tvorbu kresleného humoru. Má za sebou velké množství výstav a několikrát se objevil i v médiích. Naposledy 23. září na ČT 2 v pořadu Klíč. Reportáž o jeho životě i tvorbě můžete zhlédnout v internetovém archivu České televize.


V sobotu 19. září se v Mnichově Hradišti uskuteční Sousedská slavnost, zúčastní se jí i Spokojený domov

17. 9. 2015  Petr Novák

V sobotu 19. září 2015 se v Mnichově Hradišti na Masarykově náměstí a v přilehlé ulici Palackého od 10 do 22 hodin bude konat akce s názvem „Sousedská slavnost – Zažít Hradiště jinak“. Jedná se o celorepublikovou akci pro širokou veřejnost. Dojde k vytvoření bez automobilové zóny, která se v rámci akce podaří společnými silami proměnit na místo společného setkání sousedů, místních spolků, organizací a podniků. Sousedé a kolemjdoucí si tak mohou na ulici dopřát kávu či domácí buchty, posedět a pohovořit s přáteli či shlédnout místní divadlo, umělecká a hudební vystoupení, tematické workshopy, semináře, pikniky, aktivity pro děti apod. Cílem není zaplatit objemnou a nákladnou produkci. Naopak, vše je založeno na dobrovolnosti a aktivní participaci – někdo půjčí židle, někdo pomůže postavit pódium, zpřístupní své prostory apod.
 

Spokojený domov na sousedskou slavnost připravil drobnou výstavu fotografií z našich aktivit a poradenství ohledně záležitostí týkajících se péče o seniory a handicapované v domácím prostředí. U našeho stánku si rovněž budete moc zakoupit poslední tři výtisky knihy „Když péče hřeje u srdce“, ve které najdte kromě kapitoly věnované naší desetileté historii rozhovory, které Spokojený domov přinesl v uplynulých letech ve svém zpravodaji. Publikace stojí 150 Kč.


Benefičního festivalu Play Fair v Hradci Králové se zúčastní i Spokojený domov

10. 9. 2015  Petr Novák

V sobotu 12. září se v areálu Festivalparku v Hradci Králové koná benefiční festival Play Fair. Návštěvníci se mohou těšit například na kapely Chinaski, Mandrage, Ready Kirken a mnoho dalších interpretů, kteří všichni vystoupí bez nároku na honorář. Z výtěžku festivalu bude skrze

Nadaci Taťány Kuchařové – Krása pomoci

podpořeno několik organizací z celé republiky, které pečují o seniory. Spokojený domov je jednou z nich. Tým našich zaměstnanců zde bude mít připraven stánek, kde si budou moci zájemci na vlastní kůži vyzkoušet, jak lze pomocí kompenzačních pomůcek a našich sociálních služeb zůstat ve stáří i přes ztrátu soběstačnosti v domácím prostředí. Více informací o festivalu najdete na www.playfair.cz.


Václav Knop přijel do Mnichova Hradiště besedovat s Václavem Upírem Krejčím, v říjnu k nám zavítá s Ivem Šmoldasem

27. 8. 2015  Petr Novák

26. srpna pořádal Spokojený domov ve Volnočasovém centru v Mnichově Hradišti besedu s Václavem Knopem a Václavem Upírem Krejčím. Jelikož Václava Knopa již lidé v našem regionu znají coby oficiální tvář Spokojeného domova, největší prostor na besedě patřil Václavu Upíru Krejčímu. Ten dokázal publikum bavit zcela spontánně a nezapřel v sobě svůj komediální talent. Dokonce i moderátor Martin Weiss se dostal ke slovu minimálně, což ale vůbec nenarušovalo atmosféru besedy. Upír Krejčí se rozpovídal o svých humorných historkách s hereckými kolegy, potěšil diváky několika desítkami vtipů ze své sbírky, představil své knihy, a dokonce i zazpíval.

Besedy se zúčastnil i mladý herec, 16letý Štěpán Tuček z Kláštera Hradiště nad Jizerou, student pražské Mezinárodní konzervatoře, kde jsou Václav Knop i Václav Upír Krejčí jeho učiteli.

Václav Knop přijíždí do Mnichova Hradiště na besedy pořádané Spokojeným domovem pravidelně a vždy s sebou přiveze hosta z řad známých tváří. Nejbližší příležitost navštívit besedu budou mít zájemci v pátek 2. října, kdy do Mnichova Hradiště zavítá Václav Knop spolu s Ivem Šmoldasem. Beseda se uskuteční od 17 hodin ve volnočasovém centru v Zámecké ulici a moderovat ji bude opět Martin Weiss.


Spokojený domov srdečně zve na besedy s Václavem Upírem Krejčím a Ivem Šmoldasem

6. 8. 2015  Petr Novák

Letos v létě a na podzim Spokojený domov pořádá ve Volnočasovém centru v Mnichově Hradišti dvě besedy se svým patronem Václen Knopem, kterého doplní zajímaví hosté.

26. srpna zavítá spolu s Václavem Knopem do mnichovohradišťského volnočasového centra bavič, herec, zpěvák, scenárista, režisér a spisovatel Václav Upír Krejčí.

2. října se pak zájemci ve volnočasovém centru mohou těšit na Václava Knopa a oblíbeného publicistu, překladatele, scenáristu, filozofa a baviče Iva Šmoldase.

Obě besedy začínají v 17 hodin a moderovat je bude redaktor Boleslavského deníku Martin Weiss.


Vychází letní číslo časopisu Spokojený domov

6. 8. 2015  Petr Novák

Ačkoliv jsou prázdniny, ve Spokojeném domově rozhodně není okurková sezóna, jak můžete posoudit z obsahu letního čísla našeho časopisu:

 • Srdečně zveme na besedy s Václavem Upírem Krejčím a Ivem Šmoldasem v Mnichově Hradišti
 • Spokojený domov má díky sponzorům další nový automobil
 • Spokojený domov je regionálním vítězem programu Tesco – Pomáháme s Vámi
 • Poděkování firmě Centr PCO a Nadaci EURONISA
 • Děti z dětského domova vyzdobily kněžmostský dům s pečovatelskou službou
 • Rozhovor: Jednatelka společnosti Help Centrum Helena Šádková
 • Zahradnictví Spokojené slunce rozšiřuje sortiment
 • Zamyšlení: Jsou farmářské trhy v Mnichově Hradišti skutečně farmářské?
 • V září se uskuteční v Hradci Králové festival Play Fair, z výtěžku bude podpořen i Spokojený domov
 • Nakladatelství Václava Knopa vydalo knihu o hradu Kost
 • Regenerační centrum Na Návsi ve Veselé poskytuje novou metodu suché uhličité koupele
 • ČSSZ každému otevřela on-line jeho „konto“ dob pojištění

Spokojený domov změnil administrativní sídlo

23. 7. 2015  Petr Novák

U Spokojeného domova, o. p. s., došlo ke změně sídla. Pro korespondenci a fakturační údaje prosím nyní používejte novou adresu: Spokojený domov, o. p. s., Na Návsi 44, 295 01 Mnichovo Hradiště – Veselá. Jedná se pouze o administrativní změnu. Adresy všech kontaktních míst zůstávají v platnosti.


Spokojený domov má díky sponzorům další nový automobil

23. 6. 2015  Petr Novák

V úterý 23. června se v budově hotelové školy ve Zborovské ulici v Turnově uskutečnilo slavnostní předání nového automobilu Dacia Dokker, který Spokojenému domovu zakoupila agentura Kompakt z příspěvků sponzorů. Program slavnostního předání zpestřily kulturním vystoupením handicapované děti ze základní školy v Turnově, kterým Spokojený domov poskytuje osobní asistenci při výuce.

Spokojený domov se zabývá především péčí o seniory a handicapované ve vlastních domácnostech (pečovatelská služba, osobní asistence a odlehčovací služby) a automobily jsou pro něj nezbytné k přepravě pečovatelek za klienty (jeho péče se zaměřuje na malé obce) i k přepravě klientů například k lékařům, na úřady či za kulturou. Nová Dacia Dokker bude takto sloužit pro sociální služby Spokojeného domova v Turnově a okolí.


Spokojený domov poskytuje také služby pro domácnost a zahradu

12. 6. 2015  Petr Novák

Hlavní činností Spokojeného domova jsou sociální služby v domácnostech seniorů a handicapovaných, ale poskytujeme i řadu doplňkových služeb, například služby pro domácnost a zahradu, které zahrnují sekání trávy, rytí a pletí, údržbu zeleně, drobné stříhání dřevin, štípání a úklid dřeva a další služby. Podrobnější informace včetně ceníku najdete zde.


Zobrazuji 6 (71 - 76 z celkových 76)

INFORMACE

Spokojený domov, o. p. s., byl v roce 2017 podpořen z rozpočtu města Turnov.

Provoz sociálních služeb pečovatelská služba, osobní asistence a odlehčovací služby byl v roce 2017 finančně podpořen Libereckým krajem.

Činnost organizace Spokojený domov, o. p. s., je podporována městem Mnichovo Hradiště.


 

Regionální vítěz 1. ročníku programu Tesco – pomáháme s vámi

  Zařízení je členem Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a České asociace pečovatelské služby.

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR

Česká asociace pečovatelské služby

Spokojený domov o.p.s. - idatabaze.czSociální služby - idatabaze.cz

 

 

Pečovatelská služba