Aktuality

Od srpna dochází ke změně koordinátorky Spokojeného domova pro Středočeský kraj

29. 7. 2016  Petr Novák

Od 1. 8. 2016 dochází ke změně na pozici koordinátorky pracovníků v sociálních službách pro Středočeský kraj z důvodu odchodu dosavadní vedoucí Bc. Heleny Šolcové na mateřskou dovolenou. Od tohoto data proto prosím v případě zájmu o sociální služby a při řešení dalších záležitostí kontaktujte novou vedoucí Denisu Hynkovou, DiS. Telefonní číslo zůstává stejné (774 341 170), e-mail denisa.hynkova@spokojeny-domov.cz.

Heleně Šolcové děkujeme za odvedenou práci a přejeme jí hodně štěstí, zdraví a spokojenosti v nové životní etapě. Denise Hynkové pak přejeme mnoho úspěchů a spokojenosti v nové pracovní pozici!


Zaměstnanci Spokojeného domova podporují sběrem elektrospotřebičů turnovskou školu v programu Ekoškola

19. 7. 2016  Petr Novák

Základní škola ve Zborovské ulici v Turnově, kde Spokojený domov poskytuje osobní asistenci handicapovaným dětem při výuce, již počtvrté obhájila titul „Ekoškola“.

Program Ekoškola je mezinárodní vzdělávací program, jehož hlavním cílem je, aby žáci snižovali ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí a zlepšili prostředí ve škole a jejím okolí. Programu Ekoškola se účastní přes 44 500 škol z 55 zemí světa.

Zmíněná turnovská škola titul Ekoškola poprvé dostala v roce 2007, následně v letech 2009, 2011 a aktuálně v roce 2015. Ke slavnostnímu předání ocenění došlo 15. června 2016. Zástupci školního ekotýmu Mgr. J. Štoudková (ředitelka školy), Mgr. Ing. D. Šulcová (koordinátorka EVVO) a žáci Anežka Kalfeřtová a Pavel Majer (členové školního ekotýmu) převzali titul Ekoškola z rukou Ing. Jana Kříže, náměstka z Ministerstva životního prostředí, a zástupců pražského vzdělávacího centra „Tereza“.

Jednou z aktivit Ekoškoly je i sběr papíru a vysloužilých elektrospotřebičů. I Spokojený domov se coby dlouholetý partner školy rozhodl pomoci, a tak jeho zaměstnanci shromažďují vysloužilé elektrospotřebiče (na snímcích), které budou následně odvezeny na sběrné místo v turnovské škole.

Za čtyři roky by měla škola titul obhajovat. Vzhledem k aktivitě a houževnatosti učitelů, žáků i přátel školy lze očekávat, že v roce 2020 bude základní škola v Turnově oslavovat popáté.

 


Od srpna se mění výše příspěvku na péči, o zvýšení není třeba zvlášť žádat

19. 7. 2016  Petr Novák

Od srpna 2016 se podle novely zákona o sociálních službách mění výše příspěvku na péči. O zvýšení není třeba zvlášť žádat. Úřad práce ČR, který tuto dávku vyplácí, upraví  částky  automaticky. Na  přelomu  července  a  srpna rozešle všem klientům písemnou informaci o změně výše dávky. Nová měsíční výše příspěvku je uvedena v přiložené tabulce. Podrobnosti najdete v tiskové zprávě Úřadu práce ČR.


Výroční zpráva za rok 2015

15. 7. 2016  Petr Novák

Výroční zpráva Spokojeného domova, o. p. s., za rok 2015 je k dizpozici zde.

 


„Spokojený domov“ má díky nám 127 seniorů a handicapovaných na území 44 měst a obcí

8. 7. 2016  Petr Novák

K dnešnímu dni má díky nám „spokojený domov“ 127 seniorů a handicapovaných na území 44 měst a obcí. Pro představivost se můžete podívat na mapu.

 


Jirka Flekna z Bakova opět hostem TV GENUS PLUS

7. 7. 2015  Petr Novák

Uživatel našich služeb, vozíčkář a autor kresleného humoru Jirka Flenka z Bakova byl opět hostem TV GENUS PLUS. Krátkou reportáž můžete zhlédnout zde:

 


Pracovníci Spokojeného domova absolvovali koučink manažerského týmu

23. 6. 2016  Petr Novák

22. až 23. června se v Bedřichově v Jizerských horách uskutečnil dvoudenní koučink manažerského týmu zaměstnanců Spokojeného domova. Pod vedením zkušeného lektora Martina Šilara ze společnosti NTI – consulting, s.r.o., účastníci interaktivní formou získali nové pohledy na fungování Spokojeného domova a naplánovali řadu pracovních cílů do budoucna.


Rozhovor se starostkou obce Libuň a další témata v aktuálním zpravodaji Spokojeného domova

13. 6. 2016  Petr Novák

Vychází třetí letošní číslo časopisu Spokojený domov, které přináší tento obsah:

  • Dojala mě milá práce pečovatelů,“ hodnotí studentka praxi ve Spokojeném domově
  • Rozhovor: starostka obce Libuň Helena Červová
  • Poděkování nejnovějším dárcům
  • Aktuální nabídka Zahradnictví Spokojené slunce
  • Herec Václav Knop podporuje Spokojený domov již tři roky
  • Malyra díky projektu z Programu švýcarsko-české spolupráce zkvalitňuje péči o umírající v domácím prostředí
  • Spolek DMO Pobyty má za sebou nezapomenutelný velikonoční pobyt v Liberci

Zjišťujeme zájem o ambulantní odlehčovací služby typu denní stacionář

Zjišťujeme zájem o ambulantní odlehčovací služby typu denní stacionář („školka“) v Domě Ludmila ve Veselé u Mnichova Hradiště. Věnujte prosím několik minut času k vyplnění dotazníku. Děkujeme!


Spokojený domov shání nové zaměstnance

 

 


Zobrazuji 6 (71 - 76 z celkových 76)

Podpořili nás

INFORMACE

Podpořeno z programu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Provoz sociálních služeb pečovatelská služba, osobní asistence a odlehčovací služby byl v roce 2018 finančně podpořen Libereckým krajem.

Činnost organizace Spokojený domov, o. p. s., je podporována městem Mnichovo Hradiště.

 

 

Regionální vítěz 1. ročníku programu Tesco – pomáháme s vámi

  Zařízení je členem Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a České asociace pečovatelské služby.

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR

 

 

 

Pečovatelská služba