Aktuality

Spokojený domov má díky sponzorům další nový automobil

23. 6. 2015  Petr Novák

V úterý 23. června se v budově hotelové školy ve Zborovské ulici v Turnově uskutečnilo slavnostní předání nového automobilu Dacia Dokker, který Spokojenému domovu zakoupila agentura Kompakt z příspěvků sponzorů. Program slavnostního předání zpestřily kulturním vystoupením handicapované děti ze základní školy v Turnově, kterým Spokojený domov poskytuje osobní asistenci při výuce.

Spokojený domov se zabývá především péčí o seniory a handicapované ve vlastních domácnostech (pečovatelská služba, osobní asistence a odlehčovací služby) a automobily jsou pro něj nezbytné k přepravě pečovatelek za klienty (jeho péče se zaměřuje na malé obce) i k přepravě klientů například k lékařům, na úřady či za kulturou. Nová Dacia Dokker bude takto sloužit pro sociální služby Spokojeného domova v Turnově a okolí.


Spokojený domov poskytuje také služby pro domácnost a zahradu

12. 6. 2015  Petr Novák

Hlavní činností Spokojeného domova jsou sociální služby v domácnostech seniorů a handicapovaných, ale poskytujeme i řadu doplňkových služeb, například služby pro domácnost a zahradu, které zahrnují sekání trávy, rytí a pletí, údržbu zeleně, drobné stříhání dřevin, štípání a úklid dřeva a další služby. Podrobnější informace včetně ceníku najdete zde.


Spokojený domov byl vybrán do programu „Tesco – Pomáháme s Vámi“, hlasovat pro nás můžete v obchodě TESCO v Mladé Boleslavi

2. 6. 2015  Petr Novák

Až  do konce června můžete podpořit Spokojený domov tím, že nakoupíte v mladoboleslavském obchodě TESCO. Za každý nákup nad 200 Kč obdržíte žetonek, jehož vhozením do hlasovacího zařízení v obchodě můžete přidělit hlas Spokojenému domovu (viz třetí sloupec na fotografii). Pokud získáme ke konci června nejvíce žetonů, TESCO nám poskytne finanční příspěvek, ze kterého bychom rádi zakoupili další automobil, který je nepostradatelným pomocníkem pro zajištění služeb, jelikož jezdíme za lidmi i do malých obcí. Jen na vesnicích Mladoboleslavska ujedou naše pečovatelky za klienty průměrně 1 731 km měsíčně. Děkujeme za podporu, pokud se pro nás rozhodnete hlasovat!
Více informací na http://pomahame.itesco.cz/ nebo na Facebooku www.facebook.com/pomahamesvam.


Třetí letošní číslo zpravodaje Spokojený domov přináší mimo jiné rozhovor s herečkou Klárou Issovou

1. 6. 2015  Petr Novák

Právě vyšlo třetí letošní číslo zpravodaje Spokojený domov, ve kterém se mimo jiné dočtete: 

 • Časopis Spokojený domov slaví šesté narozeniny
  Jiří Flekna z Bakova hostem TV GENUS PLUS
 • Firma RWE darovala Spokojenému domovu předplatné Boleslavského deníku
 • Spokojený domov již pět let pomáhá handicapovaným dětem ve škole
 • Herec a dabér Václav Knop navštívil svůj rodný Turnov
 • Nová koordinátorka Spokojeného domova pro Jičínsko
 • Jarní novinky v Zahradnictví Spokojené slunce
  Rozhovor: Klára Issová
 • Velikonoční pobyt organizace DMO POBYTY v Praze sklidil úspěch
 • Příznivci zpěváka Petra Nováka se sejdou v červnu v Doksech
 • Zaměstnanci Spokojeného domova a Rodiny24 se vzdělávali
 • Regenerační centrum ve Veselé nabízí mimo jiné andulační terapii

Spokojený domov shání nové pracovní síly

26. 5. 2015  Petr Novák

Spokojený domov shání nové pracovníky, a to jak na brigádu, tak hlavní pracovní poměr. Jedná se o pozice osobních asistentů (asistentek) a pečovatelů (pečovatelek) v domácnostech seniorů a handicapovaných, a to zejména na Jičínsku. Vítáni jsou ale i zájemci z Mladoboleslavska či Turnovska. Bližší informace vám poskytnou koordinátorky příslušných regionů:


Vozíčkář a autor kresleného humoru Jiří Flekna byl hostem TV GENUS PLUS

15. 5. 2015  Petr Novák

Hostem pořadu Můj šálek čaje reportérky Lucie Fürstové v regionální televizi GENUS PLUS byl autor kreslených vtipů a klient Spokojeného domova Jiří Flekna z Bakova nad Jizerou, který je už více než třicet let upoután na invalidní vozík. 

Jiří Flekna má za sebou už řadu výstav v regionu i mimo něj. S organizací některých z nich mu pomáhal i Spokojený domov. Především mu ale Spokojený domov pomáhá zůstat navzdory jeho handicapu v domácím prostředí. Díky osobním asistentkám, které k němu každý den docházejí a doplňují péči, kterou mu poskytuje jeho sestra, se nemusí stěhovat do ústavního zařízení.

Pořad můžete zhlédnout zde:


Herec a dabér Václav Knop navštívil svůj rodný Turnov, na besedě se zmínil i o Spokojeném domově

24. 4. 2015  Petr Novák

Herec a dabér Václav Knop, známý například jako profesor Jonáš ze seriálu hospoda, navštívil ve čtvrtek 23. dubna svůj rodný Turnov. Odpoledne byl hostem knihkupectví v Hluboké ulici a od 18 hodin následovala beseda v městském divadle, kterou pořádal Spolek rodáků a přátel Turnova.

Václav Knop zavzpomínal na své dětství a mládí v Turnově, na své rodiče, přátele, spolužáky a učitele i oblíbená místa v tomto městě. Vyprávěl ale i o svých dalších životních krocích.

Po maturitě na turnovském gymnáziu odešel do Prahy studovat na DAMU, poté prošel divadly v Karlových Varech a Ústí nad Labem a nakonec zakotvil v Praze v Národním divadle. Následně v 90. letech krátce působil v Divadle Komedie a od té doby je bez stálého divadelního angažmá. Příležitostně se objevuje v televizi a věnuje se dabingu.

Na besedě zavzpomínal na zážitky s hereckými kolegy, se kterými měl tu čest se setkávat na jevišti – Martinem Růžkem, Josefem Vinklářem, Rudolfem Hrušínským starším, Josefem Kemrem, Františkem Filipovským a dalšími.

Herec na besedě hovořil i o svých současných aktivitách. V roce 2011 založil vlastní nakladatelství KANOPA. To vydává především CD mluveného slova, ale v brzké době připravuje například i knihu o hradu Kost, shrnující dostupné poznatky o tomto místě.

Václav Knop se na besedě zmínil i o Spokojeném domově, jehož se stal v roce 2013 patronem.

Besedu moderoval Otakar Grund a během večera vystoupila také rodinná kapela Knopů a její hosté.


Nadace Olgy Havlové Spokojenému domovu již potřetí přispěla na nákup ošetřovatelských pomůcek

15. 4. 2015  Petr Novák

Od roku 2013 nás každý rok podporuje Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové nadačními příspěvky na nákup ošetřovatelských pomůcek. V letošním roce nám tato nadace darovala 19 tisíc korun.

Jelikož pracovníci Spokojeného domova navštěvují i vážně nemocné lidi upoutané na lůžko, neobejdou se například bez rukavic, ochraných roušek či dezinfekčních přípravků. Díky nákupu pomůcek zajistí Spokojený domov pracovníkům i klientům bezpečné poskytnutí péče, a to z hygienického i ochranného hlediska.

Posláním Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) je podpora nestátních neziskových organizací v oblasti zdravotní, sociální, humanitární a vzdělávací, pokud směřují k důstojnému začlenění lidí se zdravotním postižením, opuštěných dětí, nemocných a starších občanů.


Spokojený domov již pět let pomáhá handicapovaným dětem ve škole. Podporují ho město Turnov, nadace i dárci

15. 4. 2015  Petr Novák

Již od roku 2010 pomáháme handicapovaným dětem v ZŠ Turnov. Prostřednictvím naší osobní asistence mohou děti s autismem i jinými handicapy navštěvovat školní zařízení, vzdělávat se a rozvíjet. Jejich rodiče tak mohou chodit do zaměstnání. Velký význam a smysl v takto poskytované osobní asistenci vidí kromě rodičů také personál školy.

Osobní asistentky s dětmi pracují nejen jako pomocnice ve věcech týkajících se přímo výuky, ale také v takových (pro zdravého člověka naprosto samozřejmých) oblastech, jako je hygiena, sebeobsluha, udržení pozornosti apod. Každé z dětí je na tom ve všech směrech jinak, nicméně osobní asistenci vidí učitelka jako nezbytnou a může ji jen doporučit.

Potřeba asistence v turnovské škole se každým rokem zvyšuje. Ze začátku jsme takto pomáhali jednomu chlapci, v současné době již poskytujeme sociální služby sedmi těmto dětem.

Tato naše aktivita se pochopitelně neobejde bez finanční pomoci. Našimi nejnovějšími podporovateli tohoto projektu jsou město Turnov (dotace 20 tisíc) a Nadace Jedličkova ústavu (příspěvek 15 tisíc).


10 mýtů o Spokojeném domově, rozhovor s nejstarší klientkou a další články v aktuálním čísle zpravodaje Spokojený domov

13. 4. 2015  Petr Novák

Aktuální číslo našeho zpravodaje

přináší opět pestrou nabídku obsahu:

 • Spokojený domov rozšířil své služby na Jičínsku a zahájil spolupráci s organizací Apropo Jičín
 • 10 mýtů o Spokojeném domově – část veřejnosti si nás například stále plete s pobytovým zařízením!
 • Turnovská škola, kde pomáhají dětem asistentky Spokojeného domova, uspořádala den otevřených dveří
 • Návštěva náměstka mladoboleslavského primátora Michala Kopala
 • Kniha o historii Spokojeného domova je již téměř vyprodaná
 • Projekt společného vzdělávání pracovníků Spokojeného domova a Rodiny24 se blíží do finále
 • Rozhovor: Nejstarší klientka Spokojeného domova Marie Waldsteinová
 • Novinky v Zahradnictví Spokojené slunce: speciální druhy chilli papriček a rozšíření provozní doby
 • Představujeme: Centrum Amélie
 • Praktické informace: Projekt Disway usnadňuje cestování handicapovaným
 • Hledání ztraceného času: staremapy.cz

Starší čísla časopisu najdete na adrese www.spokojeny-domov.cz/casopis.


Zobrazuji 6 (71 - 76 z celkových 76)

INFORMACE

Provoz sociálních služeb pečovatelská služba, osobní asistence a odlehčovací služby byl v roce 2017 finančně podpořen Libereckým krajem.

Činnost organizace Spokojený domov, o. p. s., je podporována městem Mnichovo Hradiště.


 

Regionální vítěz 1. ročníku programu Tesco – pomáháme s vámi

  Zařízení je členem Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a České asociace pečovatelské služby.

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR

Česká asociace pečovatelské služby

Spokojený domov o.p.s. - idatabaze.czSociální služby - idatabaze.cz

 

 

Pečovatelská služba