Aktuality

10 mýtů o Spokojeném domově, rozhovor s nejstarší klientkou a další články v aktuálním čísle zpravodaje Spokojený domov

13. 4. 2015  Petr Novák

Aktuální číslo našeho zpravodaje

přináší opět pestrou nabídku obsahu:

 • Spokojený domov rozšířil své služby na Jičínsku a zahájil spolupráci s organizací Apropo Jičín
 • 10 mýtů o Spokojeném domově – část veřejnosti si nás například stále plete s pobytovým zařízením!
 • Turnovská škola, kde pomáhají dětem asistentky Spokojeného domova, uspořádala den otevřených dveří
 • Návštěva náměstka mladoboleslavského primátora Michala Kopala
 • Kniha o historii Spokojeného domova je již téměř vyprodaná
 • Projekt společného vzdělávání pracovníků Spokojeného domova a Rodiny24 se blíží do finále
 • Rozhovor: Nejstarší klientka Spokojeného domova Marie Waldsteinová
 • Novinky v Zahradnictví Spokojené slunce: speciální druhy chilli papriček a rozšíření provozní doby
 • Představujeme: Centrum Amélie
 • Praktické informace: Projekt Disway usnadňuje cestování handicapovaným
 • Hledání ztraceného času: staremapy.cz

Starší čísla časopisu najdete na adrese www.spokojeny-domov.cz/casopis.


Spokojený domov byl již pošesté podpořen firmou NeonLak

2. 4. 2015  Petr Novák

Již od roku 2010 nás každoročně podporuje společnost NeonLak. Letos nám darovala 20 000 Kč na poskytování sociálních služeb. Společnost byla založena v roce 1996 a zabývá se povrchovou úpravou plastů a kovů, a to nanášením nátěrových hmot mokrou cestou.

Sídlo: Ptácká 297, 293 01 Mladá Boleslav
Tel.: 326 328 245
Web:

www.neonlak.cz

 


Zahradnictví Spokojené slunce nabízí velikonoční dekorace

25. 3. 2015  Petr Novák

 

Zahradnictví Spokojené slunce v Dolním Bousově v ulici v Lipkách (naproti hřbitovu) nabízí velikonoční dekorace, například pomlázky z čerstvého proutí (50 Kč), věnečky (50 Kč), zápich vajíčka plast svazek holubí (15 Kč) a slepičí (20 Kč), kuřátka větší (6 Kč) a menší (5 Kč). Zboží si můžete rovněž objednat na telefonním čísle 776 123 363. Po trase DOLNÍ BOUSOV – MNICHOVO HRADIŠTĚ rozvoz zdarma!!!


Spokojený domov spolupracuje s obecně prospěšnou společností Apropo Jičín

18. 3. 2015  Petr Novák

Spokojený domov zahájil v souvislosti s rozšířením své činnosti na Jičínsku spolupráci s obecně prospěšnou společností

Apropo Jičín

, která provozuje denní stacionář, osobní asistenci a sociální rehabilitaci pro děti a mladé lidi do 30 let. Spolupráce bude spočívat nejen ve vzájemném doplnění péče o některé klienty, ale také v účasti na společných akcích a v dalších aktivitách. Dnes zástupci Spokojeného domova předali do Apropa věcný dar v podobě plen. Na snímku nová koordinátorka Spokojeného domova pro Královéhradecký kraj Markéta Osmíková a ředitelka Apropa Jitka Králová.


Spokojený domov rozšířil své služby na Jičínsku

12. 3. 2015  Petr Novák

Obecně prospěšná společnost Spokojený domov, která již deset let pečuje o seniory a handicapované ve vlastních domácnostech, od března rozšířila své služby na Jičínsku. Nyní poskytuje péči o handicapované všech věkových kategorií v celém obvodu obce s rozšířenou působností Jičín. Mezi větší obce tohoto regionu patří kromě samotného Jičína například Dětenice, Jičíněves, Jinolice, Holín, Kněžnice, Konecchlumí, Kopidlno, Lázně Bělohrad, Libáň, Libošovice, Libuň, Lužany, Mladějov, Mlázovice, Podhradí, Slatiny, Sobotka, Třtěnice, Údrnice, Újezd pod Troskami, Úlibice, Valdice, Vysoké Veselí či Železnice.

Hlavními přednostmi Spokojeného domova je dostupnost osobní asistence 24 hodin denně včetně víkendů a státních svátků, pokrytí rozsáhlého území včetně nejmenších vesniček a péče i o vážně nemocné pacienty upoutané na lůžko. „Terénní sociální služby v našem podání rozhodně nejsou pouhou dovážkou obědů,“ zdůrazňuje provozní ředitel Spokojeného domova Jaromír Veselý. Pracovníci této organizace pomáhají lidem ve vlastních domácnostech například s ohřátím a podáním stravy, úkony osobní hygieny na lůžku i v koupelně, úklidem, nákupy, ale i doprovody k lékaři či za kulturou. Zkrátka se vším, co lidem se ztrátou soběstačnosti umožňuje běžný život v domácím prostředí.

Spokojený domov vznikl před deseti lety původně v Mnichově Hradišti a své služby postupně rozšiřoval i do okolních regionů. V současné době poskytuje péči 95 lidem na území 34 obcí a 3 krajů. Ani na Jičínsku není žádným nováčkem. V okolí Jinolic poskytuje služby již od roku 2008. Dnes pětatřicetiletý Jan Ondroušek z Libuně, který je po úrazu upoután na invalidní vozík, byl v roce 2008 prvním klientem Spokojeného domova v tomto regionu. Služby využívá dosud.  „Osobní asistentky mi pomáhají při všech běžných denních činnostech a při dopravě do práce a na rehabilitace,“ říká klient Spokojeného domova. „Díky jejich pomoci můžu žít doma, a ne někde v ústavu. A i přes své těžké zdravotní postižení jsem schopen pracovat a žít relativně normální život,“ dodává Jan Ondroušek.

Občané Jičínska, kteří by měli zájem o podrobnější informace o sociálních službách Spokojeného domova, mohou po předchozí telefonické domluvě navštívit jeho kancelář v budově obecního úřadu v Jinolicích čp. 39. Využít mohou telefonního čísla 773 503 840. Ti, kteří nemohou navštívit kancelář osobně, si mohou domluvit schůzku přímo ve svých domácnostech. Pracovnice Spokojeného domova za nimi přijede a nezávazně s nimi probere možnosti pomoci.


Náměstek mladoboleslavského primátora Michal Kopal zavítal na kontaktní místo Spokojeného domova

12. 3. 2015  Petr Novák

Ve čtvrtek 12. března 2015 zavítal na kontaktní místo Spokojeného domova v Mladé Boleslavi náměstek mladoboleslavského primátora Michal Kopal. Ten je ve městě zodpovědný mimo jiné za sociální oblast. Během hodinového setkání diskutovali pracovníci Spokojeného domova s Michalem Kopalem o své činnosti, spolupráci s městem, ale i o problémech, které je a jejich klienty tíží.

Na snímku je Michal Kopal s provozním ředitelem Spokojeného domova Jaromírem Veselým.

Mladá Boleslav je největším městem, ve kterém Spokojený domov působí. Aktuálně se zde stará o 12 seniorů a handicapovaných ve vlastních domácnostech. Celkem Spokojený domov poskytuje péči 95 lidem na území 34 obcí a 3 krajů.


Veřejnost se bude moct dozvědět o fungování propační a mediační služby

5. 3. 2015  Petr Novák

Probační a mediační služba vás srdečně zve na den otevřených dveří u příležitosti 15. výročí své existence. Den otevřených dveří se uskuteční 19. března 2015 od 9 do 15 hodin ve všech střediscích Probační a mediační služby v ČR.


V našem regionu se střediska nacházejí v Mladé Boleslavi v budově Okresního státního zastupitelství v ulici S. K. Neumanna 544, v Jičíně v Balbínově ulici 27, v Semilech v Bítouchovské 1 a v Liberci na Nám. Dr. E. Beneše 585/26. Kompletní kontakty a adresy naleznete na https://www.pmscr.cz/kontakty.

V případě větší organizované skupiny doporučují organizátoři kontaktovat příslušného vedoucího střediska pro smluvení specifického termínu.

Probační a mediační služba usiluje o zprostředkování účinného a společensky prospěšného řešení konfliktů spojených s trestnou činností a současně organizuje a zajišťuje efektivní a důstojný výkon alternativních trestů a opatření s důrazem na zájmy poškozených, ochranu komunity a prevenci kriminality.
 


Turnovská škola, kde pomáhají dětem asistentky Spokojeného domova, uspořádala den otevřených dveří

25. 2. 2015  Petr Novák

V pátek 20. února se uskutečnil v Turnově v základní škole ve Zborovské ulici den otevřených dveří. Tato škola poskytuje výuku dětem se speciálními vzdělávacími potřebami.

Návštěvníci mohli sledovat běžnou výuku, při které mimo jiné handicapovaným dětem pomáhají asistentky Spokojeného domova, prohlédnout si školu, zhlédnout krátké divadelní a hudební vystoupení žáků a navštívit bazárek a kavárničku. Rovněž byla možnost zakoupit si drobnosti z tomboly.

Základní škola se dříve nacházela v Sobotecké ulici. Ve Zborovské ulici v budouvě hotelové školy sídlí teprve od letošního školního roku. Osobní asistenci jejím žákům poskytuje Spokojený domov již od roku 2010.


V Mnichově Hradišti bude Tomáš Grindl číst z kroniky svého rodu

20. 2. 2015  Petr Novák

24. února od 17 hodin se ve Volnočasovém centru v Mnichově Hradišti uskuteční čtení z rodinné kroniky Grindlových, které připravil vlastivědný pracovník a milovník Mnichova Hradiště Tomáš Grindl. Akci pořádá městské muzeum ve spolupráci s městskou knihovnou.

 

 

 

 

 


Vychází zpravodaj Spokojený domov č. 1/2015

5. 2. 2015  Petr Novák

Vychází první letošní číslo našeho zpravodaje, ve kterém se mimo jiné dočtete:

 • Děkujeme za podporu v loňském roce
 • Rozhovor: handicapovaný zpěvák Jakub Kazda
 • Praktické informace: Rok 2015 přináší příjemné novinky v sociální oblasti
 • V Turnově proběhla výstava kreslených vtipů od vozíčkáře
 • Zástupci Spokojeného domova se zúčastnili oslav 15. výročí Domova Modrý kámen
 • Proč nás město Turnov nepodpořilo v zařazení do systému sociální sítě Libereckého kraje?
 • Zahradnictví Spokojené slunce nabízí i bylinky
 • Spokojený domov rozšiřuje své služby na Jičínsku
 • Spokojený domov se stal členem Místní akční skupiny Český ráj a Střední Pojizeří
 • Hledání ztraceného času: V prosinci vyšlo už třetí novodobé číslo sborníku Boleslavica
 • Soutěž o vlastivědný sborník Boleslavica a knihu o Spokojeném domově
 • Představujeme: Alzheimer nadační fond

Zobrazuji 6 (71 - 76 z celkových 76)

INFORMACE

Provoz sociálních služeb pečovatelská služba, osobní asistence a odlehčovací služby byl v roce 2017 finančně podpořen Libereckým krajem.

Činnost organizace Spokojený domov, o. p. s., je podporována městem Mnichovo Hradiště.


 

Regionální vítěz 1. ročníku programu Tesco – pomáháme s vámi

  Zařízení je členem Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a České asociace pečovatelské služby.

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR

Česká asociace pečovatelské služby

Spokojený domov o.p.s. - idatabaze.czSociální služby - idatabaze.cz

 

 

Pečovatelská služba