Aktuality

Vychází časopis Spokojený domov č. 1/2016

10. 2. 2016  Petr Novák

První letošní číslo časopisu Spokojený domov přináší mimo jiné tato témata: 

 • Spokojený domov děkuje za podporu v roce 2015
 • Rozhovor: Psycholog Jiří Tošner, který se profesně zabývá dobrovolnictvím
 • Aktuální nabídka Zahradnictví Spokojené slunce
 • Ve Veselé byl otevřen dům zvláštního určení s byty pro handicapované
 • Vzpomínka na Jaroslava Kocourka (21. 7. 1934 – 2. 1. 2016)
 • Úvaha vozíčkáře Tomáše Procházky: Mít počítač je vynikající věc, ale mám rád i klasické knihy
 • Novinky v sociální oblasti v roce 2016
 • Změna ve vedení středočeské oblasti Spokojeného domova
 • Spokojený domov přijímá nové klienty na Jičínsku
 • Pozvánka na besedu s Radimem Uzlem
 • Vlastivědný sborník Boleslavica ’15 přináší připomínky kulatých výročí i řadu dalších témat

Další nový automobil bude sloužit klientům Spokojeného domova na Mladoboleslavsku

3. 2. 2016  Petr Novák

Díky agentuře Kompakt a sponzorům má Spokojený domov další nový automobil, tentokrát k zajišťování péče o seniory a handicapované ve vlastních domácnostech na Mladoboleslavsku. Agentura zakoupila automobil Dacia Dokker z příspěvků sponzorů, jejichž loga jsou na autě umístěna. Slavnostní předání automobilu za účasti zaměstnanců Spokojeného domova a sponzorů proběhlo v úterý 2. února. Klíč z rukou zástupce agentury Kompakt Zdeňka Marušky převzal předseda správní rady Spokojeného domova Jan Harcuba.

Děkujeme agentuře Kompakt i všem sponzorům za podporu!

Spokojený domov aktuálně zajišťuje péči o 102 seniorů a handicapovaných ve vlastních domácnostech, a to na území 34 obcí a tří krajů. K efektivnímu zajišťování služeb by potřeboval ještě další dva nové automobily.


Ve Veselé byl otevřen dům zvláštního určení s byty pro handicapované

25. 1. 2016  Petr Novák

22. ledna 2016 byl v místní části Mnichova Hradiště Veselá slavnostně otevřen dům zvláštního určení s plně bezbariérovými pečovatelskými byty. Ty jsou uzpůsobené zejména pro osoby s omezenou schopností pohybu a vozíčkáře.

Nápad vybudovat tento dům se zrodil v hlavě ředitelky nestátního zdravotnického zařízení MALYRA Kamily Sedlákové. „Inspirovala mě paní Ludmila Marková, která už dnes mezi námi není. Paní Marková byla vozíčkářka, která měla přání žít důstojný život i se svým handicapem ve svém bytě a mít potřebné služby takříkajíc na dosah. Bohužel se jí to na sklonku života nepodařilo. A původní majitelkou objektu, kde dům stojí, je paní Brzobohatá, což je shodou okolností také Ludmila, tak jsme se rozhodli, že dům zvláštního určení ponese právě jméno Ludmila,“ řekla Kamila Sedláková na slavnostním otevření.

Mezi vzácnými hosty slavnostního odpoledne nechyběli náměstek hejtmana Středočeského kraje Karel Horčička, starosta Mnichova Hradiště Ondřej Lochman, herec a dabér Václav Knop či vozíčkář a autor kresleného humoru Jiří Flekna z Bakova nad Jizerou.

Ve středu 27. ledna 2016 se od 9 do 17 hodin uskuteční v domě den otevřených dveří pro veřejnost. Dům se nachází na adrese Na Návsi 229, Mnichovo Hradiště – Veselá.

Nestátní zdravotnické zařízení MALYRA existuje už od roku 1998 a poskytuje služby v oblastech domácí zdravotní péče, fyzioterapie a rehabilitace. Otevřením domu zvláštního určení se tak rozšířilo její spektrum služeb. Spolu se službami Spokojeného domova, který s Malyrou úzce spolupracuje, tvoří významný podíl na péči o seniory a handicapované v našem regionu.

Více informací o Domu Ludmila najdete na webových stránkách http://malyra.cz/aktualitydzu/.


MALYRA dokončila výstavbu pečovatelských bytů ve Veselé

13. 1. 2016  Petr Novák

Nestátní zdravotnické zařízení MALYRA, které spolupracuje se Spokojeným domovem, dokončilo výstavbu osmi pečovatelských bytů ve Veselé v Mnichova Hradiště.

Nové pečovatelské byty jsou uzpůsobené zejména pro osoby s omezenou schopností pohybu a vozíčkáře. Byty budou připraveny pro nové obyvatele k nastěhování koncem ledna 2016.

Bytové jednotky jsou koncipovány pro individuální bydlení jednotlivců, dům je plně bezbariérový. V příštím roce budou realizovány zahradní úpravy pro možné využití obyvatel domu. Prohlídka bytů je možná po předchozí telefonické domluvě.
Sociální služby budou zajišťovány individuálně dle požadavků jednotlivých obyvatel, a to formou osobní asistence. Tuto službu si každý obyvatel nasmlouvá zvlášť mimo nájemní smlouvu. Zdravotní služby budou dostupné formou domácí zdravotní péče.

Další podmínky a náležitosti pro umístění najdete v dokumentech pro žadatele, které jsou ke stažení na http://malyra.cz/aktualitydzu/. Případné dotazy vám ráda zodpoví Bc. Daniela Sedláková na telefonu 777 976 154 či e-mailu daniela.sedlakova@malyra.cz.


Spokojený domov přeje příjemné prožití vánočních svátků


Vychází vánoční číslo časopisu Spokojený domov

17. 12. 2015  Petr Novák

Vychází poslední letošní číslo zpravodaje Spokojeného domova, které je laděné převážně vánočně, nechybí však ani jiná témata:

 • Šachový turnaj v Dolním Bousově propojil generace
 • Spokojený domov má díky podpoře Nadačního fondu Avast tři nové zvedáky pro přesun klientů
 • Spokojený domov se zúčastnil jarmarku poskytovatelů sociálních služeb v budově MPSV
 • Česká pošta podpořila sociální služby Spokojeného domova
 • Spokojený domov získal certifikaci „Značka kvality v sociálních službách“
 • Podpořte nás nakupováním na svých oblíbených e-shopech!
 • Vánoční nabídka Zahradnictví Spokojené slunce
 • Rozhovor: Božena Sedláková z BOSPOR auto s. r. o.
 • Vánoční příběhy
 • Jak humor pomáhá v ošetřovatelské péči

 


Šachový turnaj v Dolním Bousově propojil generace

3. 12. 2015  Petr Novák

V sobotu 28. listopadu ožil Dolní Bousov šachy. V Základní škole T. G. Masaryka se konal 1. ročník otevřeného šachového turnaje s názvem „Bousovské šachování“. Organizátorem akce byl kromě TJ Auto Škoda Mladá Boleslav také Spokojený domov.

„Uspořádáním tohoto turnaje se nám podařilo umístit město Dolní Bousov na šachovou mapu České republiky,“ řekl v úvodu turnaje Jan Harcuba, hlavní organizátor turnaje a zároveň předseda správní rady Spokojeného domova.

Šachy jsou aktivitou velmi vhodnou pro seniory. Pomáhají udržovat ve stáří duševní aktivitu a mohou působit jako prevence Alzheimerovy choroby a podobných onemocnění. Mimo to pomáhají propojovat generace, protože k jednomu stolu přinášejí společné téma pro děti i osoby dříve narozené. Hra šachů může být vhodnou volnočasovou aktivitou i například pro vozíčkáře.

Z řad handicapovaných se bousovského šachového turnaje nezúčastnil nikdo (byť bezbariérové prostory školy by to umožňovaly), slova o propojení generací se však potvrdila. Nejmladšímu účastníkovi bylo osm let, nejstaršímu pětasedmdesát. Hráči byli jak z Dolního Bousova a okolí (z Mladé Boleslavi, Rožďalovic, Dobrovice), tak i z širšího regionu, například z Lysé nad Labem, Libštátu či Jilemnice. Celkem se turnaje zúčastnilo 32 hráčů, z toho 31 mužů a jedna žena.

První příčku obsadil Miroslav Kylar z TJ AERO Odolena Voda, na druhém místě se umístil Štěpán Dolenský z SK Libštát a třetí byl Libor Kryšpín z TJ Auto Škoda Mladá Boleslav.

Partnery turnaje bylo Zahradnictví Spokojené slunce, Malyra – domácí péče, Inzert Reality a likérka Dolní Bousov. Organizátoři všem děkují za spolupráci a těší se na společné pořádání šachových turnajů i v dalších letech.


Spokojený domov má díky podpoře Nadačního fondu Avast tři nové zvedáky pro přesun klientů

12. 11. 2015  Petr Novák

Spokojený domov má od dnešního dne k dispozici tři nové elektrické zvedáky pro přesun obtížně pohyblivých klientů mezi lůžkem, vozíkem či vanou. Lze je použít i pro zvedání osob ze země v případě pádu. Dají se jednoduše rozložit a převézt, takže není problém v jejich zapůjčení a použití v domácnosti kteréhokoliv z našich klientů. Zvedáky jsme zakoupili díky podpoře Nadačního fondu Avast, který nám dal 64 500 korun. My jsme se na nákupu podíleli částkou zhruba 10 %. Na základě výběrového řízení jsme vybrali firmu Meyra, která nám dodala zvedáky včetně plachet a jako dárek přidala ještě mechanický vozík.


Spokojený domov spolupořádá v Dolním Bousově šachový turnaj

11. 11. 2015  Petr Novák

TJ Auto Škoda Mladá Boleslav a Spokojený domov, o. p. s., pořádají  1. ročník otevřeného šachového turnaje „Bousovské šachování“. Turnaj se uskuteční v sobotu 28. Listopadu od 9:10 hodin v Základní škole T. G. Masaryka ve Školní ulici čp. 74 v Dolním Bousově. Prezentace účastníků bude probíhat od 8 hodin. Turnaje se mohou zúčastnit registrovaní i neregistrovaní šachisté bez ohledu na věk a národnost. Hrát se bude jeden turnaj, a to švýcarským systémem na 7 kol tempem 2 x 20min. + 5 s za tah. Občerstvení bude k dispozici v restauraci u Sv. Kateřiny na náměstí v Dolním Bousově.

Přihlášky obsahující celé jméno a datum narození je nutné zaslat nejpozději do 26. listopadu 2015 Janu Harcubovi e-mailem akharcuba@centrum.cz nebo telefonicky na čísle 605 542 662.

Turnaj je podporován městem Dolní Bousov. Partnery akce jsou Zahradnictví Spokojené slunce, Malyra – domácí péče, Inzert Reality a likérka Dolní Bousov.


Fandíte nám? Podpořte nás nakupováním na svých oblíbených e-shopech!

9. 11. 2015  Petr Novák

Věděli jste, že nyní můžete Spokojený domov podopořit i obyčejným nákupem na internetu? Přidali jsme se do projektu GIVT, který podporuje neziskové organizace a sportovní kluby. Stačí, když nákupy, které děláte běžně, provedete přes portál GIVT. Část peněz z vaší útraty bude darována nám! Registrujte se na www.givt.cz a nakupujte na svých oblíbených e-shopech tak, jak jste zvyklí. Nebude vás to stát ani korunu navíc.

 

 


Zobrazuji 6 (71 - 76 z celkových 76)

Podpořili nás

INFORMACE

 Provoz sociálních služeb pečovatelská služba, osobní asistence a odlehčovací služby byl v roce 2018 finančně podpořen Libereckým krajem.

Činnost organizace Spokojený domov, o. p. s., je podporována městem Mnichovo Hradiště.

 

 

Regionální vítěz 1. ročníku programu Tesco – pomáháme s vámi

  Zařízení je členem Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a České asociace pečovatelské služby.

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR

 

 

 

Pečovatelská služba