Aktuality

Příjemné prožití vánočních svátků


Vánoční číslo časopisu Spokojený domov

13. 12. 2016  Petr Novák

Vánoční číslo našeho zpravodaje přináší tato témata:

 • Zástupci Spokojeného domova navštívili kolegy na Slovensku
 • Na druhý ročník Bousovského šachování se sjeli šachisté ze širokého okolí
 • Kreslíř Jiří Flekna zažívá plodný konec roku
 • Zahradnictví Spokojené slunce na jarmarku MPSV
 • Jak se připravuje turnovská škola na Vánoce
 • Vánoční vzkazy od našich spolupracovníků a přátel
 • Rozhovor s jáhnem Janem Hrubým z Újezdu pod Troskami

 


Herec Štěpán Tuček pokřtil kalendář kresleného humoru vozíčkáře Jiřího Flekny

2. 12. 2016  Petr Novák

Jiří Flekna z Bakova nad Jizerou, který v mládí utrpěl těžký úraz páteře a od té doby je upoutaný na invalidní vozík, vydal pod záštitou obecně prospěšné společnosti Spokojený domov kalendář svého kresleného humoru. Křest se uskutečnil 30. listopadu v Jičíně a kmotrem se stal herec Štěpán Tuček.

Jiří Flekna se tvorbou kresleného humoru začal zabývat krátce po svém úraze v 80. letech minulého století. Za tu dobu má za sebou řadu výstav na různých místech ČR a i několik vydaných kalendářů.

Do Jičína zavítal právě díky obecně prospěšné společnosti Spokojený domov, která mu – stejně jako 130 dalším seniorům a handicapovaným – poskytuje osobní asistenci v domácím prostředí. Jiří Flekna sice bydlí v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku, ale Spokojený domov působí kromě Mladoboleslavska i na Turnovsku a Jičínsku a své doplňkové aktivity realizuje na všech místech své působnosti.

Kmotrem kalendáře se stal mladý český herec, 17letý student Mezinárodní konzervatoře v Praze, Štěpán Tuček. Pochází z Mladoboleslavska a zejména zde jej můžete znát jako loutkoherce. Má za sebou ale již i několik divadelních a televizních rolí.

Jeho učitelem (a nyní již i kolegou) je Václav Knop, který je oficiální tváří Spokojeného domova. Křtu se však bohužel nemohl zúčastnit, jeho kolega-žák Štěpán Tuček byl jeho více než důstojnou náhradou. Program křtu zpestřil svým loutkovým vystoupením.

Kalendář je za 150 Kč k zakoupení v Bakově nad Jizerou v městské knihovně a v Cukrárně u pavoučka, v Mnichově Hradišti v papírnictví a knihkupectví Hany Otáhalové a dále pak na kontaktních místech Spokojeného domova ve Veselé u Mnichova Hradiště, v Jičíně, v Turnově a v Zahradnictví Spokojené slunce v Dolním Bousově. Z výtěžku prodeje kalendáře budou podpořeny sociální služby Spokojeného domova.


Autora kresleného humoru Jiřího Fleknu čeká plodný konec roku: Výstava v Bakově a křest kalendáře v Jičíně

14. 11. 2016  Petr Novák

 

 

 

Vozíčkáře Jiřího Fleknu z Bakova nad Jizerou čeká kromě křtu kalendáře kresleného humoru, o kterém informujeme o dva příspěvky níže, také výstava pořádaná Muzeem Bakovska v prostorách Městské knihovny Bakov nad Jizerou. Vernisáž se uskuteční 25. listopadu 2016 v 16 hodin.


Na druhý ročník Bousovského šachování se sjeli šachisté ze širokého okolí

14. 11. 2016  Petr Novák

V sobotu 12. listopadu se v Základní škole T. G. Masaryka v Dolním Bousově konal druhý ročník šachového turnaje Bousovské šachování, který stejně jako vloni organizovaly TJ Auto Škoda Mladá Boleslav a Spokojený domov, o. p. s.

Na turnaj do Dolního Bousova se sjeli šachisté ze širokého okolí. Kromě hráčů z TJ Auto Škoda Mladá Boleslav se zúčastnili také hráči ze šachových klubů z Bakova nad Jizerou, Nymburka, Dobrovice, Říčan i Prahy.

V kategorii dětí získal první místo Augustin Dubnička ze Šachklubu města Dobrovice, z. s., druhé místo obsadil Tomáš Zmátlík z TJ Auto Škoda Mladá Boleslav a třetí skončil Jakub Eliáš, rovněž z TJ Auto Škoda Mladá Boleslav.

Mezi dospělými se na první příčce umístil Patrik Gabriel z TJ Auto Škoda Mladá Boleslav, druhý byl Michal Křeček z DDM Sokol Nymburk a třetí Miloš Hlína z TJ Auto Škoda Mladá Boleslav.

Turnaje se zúčastnilo celkem 39 šachistů. Oproti loňskému ročníku (32 hráčů) tedy účast vzrostla. Stejně jako vloni byli přítomni hráči všech generací od dětí až po seniory. Nejmladšímu účastníkovi bylo 8 let, nejstaršímu 63. Také opět výrazně převažovali muži (ženy, resp. dívky byly pouze tři).

Partnery turnaje bylo Zahradnictví Spokojené slunce, Malyra – domácí péče, Inzert Reality a likérka Dolní Bousov.


Vozíčkář Jiří Flekna chystá kalendář kresleného humoru na rok 2017, křest se uskuteční v Jičíně

10. 11. 2016  Petr Novák

Jiří Flekna z Bakova nad Jizerou utrpěl v roce 1981 těžký úraz páteře, který jej upoutal na invalidní vozík. Život ale nevzdal. Jednou z jeho aktivit se stala tvorba kresleného humoru, se kterou se aktuálně můžete seznámit i v Jičíně. Jeho aktuálním počinem je totiž kalendář kresleného humoru na rok 2017, jehož křest se uskuteční ve středu 30. listopadu od 17 hodin ve foyer budovy na adrese Křižíkova 1099.

Na kalendáři spolupracoval Jiří Flekna se Spokojeným domovem, o. p. s., který mu poskytuje osobní asistenci v domácím prostředí. Jiří Flekna bydlí sice v Bakově nad Jizerou, ale protože Spokojený domov poskytuje sociální služby i na Jičínsku, koná se křest kalendáře v Jičíně. Pro Spokojený domov je to jednak k jeho 12. výročí založení, které uplynulo letos na podzim, jednak k příležitosti otevření nového kontaktního místa, které se nachází právě v Křižíkově ulici 1099 v Jičíně. Kreslený humor Jiřího Flekny se jistě i díky tomu dostane do povědomí lidí v širokém okolí.

„Bez služeb Spokojeného domova bych nemohl zůstat doma, musel bych bydlet v nějakém ústavním zařízení,“ říká Jirka Flekna. „A jsem velmi potěšen, že kromě této základní péče mi Spokojený domov a jeho zaměstnanci pomáhají i při organizování mých aktivit týkajících se kresleného humoru,“ dodává s vděkem.

Jiří Flekna se tvorbě kresleného humoru začal věnovat tři roky po úraze, v roce 1984. Od roku 1991 začíná své kreslené vtipy publikovat mimo jiné v Mladé frontě nebo v časopisech Trnky-brnky, Srandokaps a dalších. Jeho vtipy zazářily i na množství výstav. Od roku 1989 do současnosti vystavoval například v Praze v Malostranské besedě a v Galerii Jiřího Trnky, v Mladé Boleslavi v HELP centru a v Československé obchodní bance. Také vystavoval v Lysé nad Labem, v Mnichově Hradišti, v Bakově nad Jizerou, v Turnově a na dalších místech. Vydal i několik kalendářů.
 


Blíží se druhý ročník turnaje „Bousovské šachování"

2. 11. 2016  Petr Novák

TJ Auto Škoda Mladá Boleslav a Spokojený domov, o. p. s., pořádají II. ročník otevřeného šachového turnaje „Bousovské šachování“. Uskuteční se v sobotu 12. listopadu 2016 od 9:10 hod. v Základní škole T. G. Masaryka ve Školní ulici čp. 74 v Dolním Bousově. Prezentace bude probíhat od 8 hodin. Turnaj je určen pro registrované i neregistrované šachisty všeho věku. Jedná se o jeden turnaj hraný švýcarským systémem na 7 kol tempem 2x20min. + 5 s za tah.

Občerstvení bude zajištěno v restauraci u Sv. Kateřiny na náměstí v Dolním Bousově. Startovné se neplatí.

Přihlášky obsahující celé jméno a datum narození posílejte nejpozději do 10. listopadu 2016 na adresu ředitele e-mailem akharcuba@centrum.cz nebo předem telefonicky na čísle 605 542 662 (Jan Harcuba).

Zakončení proběhne do 17 hodin. Turnaj se bude posílat na zápočet na Rapid LOK ČR. Pořadatel si vyhrazuje právo upravit jak systém turnaje, tak tempo hry a popřípadě i jiné věci dle okolností.

Akce je podporována městem Dolní Bousov. Partnery akce jsou Zahradnictví Spokojené slunce, Malyra – domácí péče, Inzert Reality a likérka Dolní Bousov.


Aktuální číslo časopisu Spokojený domov

31. 10. 2016  Petr Novák

V aktuálním čísle našeho zpravodaje se mimo jiné dočtete:

 • Nové prostory Spokojeného domova ve Veselé u Mnichova Hradiště i v Jičíně
 • Účast na sousedské slavnosti v Mnichově Hradišti a na konferenci v Turnově
 • Předání certifikátu ZNAČKA KVALITY V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH Spokojenému domovu na kongresu v Táboře
 • Nové automobily pro naše sociální služby ve Středočeském kraji
 • Rozhovor s pamětnicí Františkou Čokovou
 • Navázali jsme mezinárodní spolupráci se slovenskou organizací Seniorka, n. o.

Spokokojený domov má novou kancelář v Jičíně

12. 10. 2016  Petr Novák

Spokojený domov má další novinku, kancelář v Jičíně. Zatím ještě není zařízená, ale již brzy se otevře pro veřejnost a dozvíte se podrobnosti. Dosud sloužila pro oblast našich terénních sociálních služeb na Jičínsku kancelář v Jinolicích. Nyní nás tedy budou moci zájemci naše služby či jejich rodinní příslušníci navštívit přímo v Jičíně. V současné době se v Jičíně a okolí staráme o 30 seniorů a handicapovaných, kteří díky nám mohou zůstat doma a nemusejí se stěhovat do pobytových zařízení.


Spokojený domov se zúčastnil konference Zdravé stárnutí v Turnově

11. 10. 2016  Petr Novák

Spokojený domov se 11. října zúčastnil v turnovském Hotelu Karel IV. konference Zdravé stárnutí. Tu pořádalo město Turnov v rámci programu Zdravého města Turnova a MA21. Kromě odborných přednášek (například MUDr. Daniel Pospíšil: Stáří a nemoc či Mgr. Marcela Hauke: Do života mi vstoupila demence) byly prezentovány i příklady dobré praxe. A právě o dobré praxi Spokojeného domova hovořila Šárka Knesplová. V našem prezentačním stánku pak seznámoval zájemce s našimi službami pečovatel a osobní asistent Tomáš Goroš. Na konferenci pak navazoval od 13 do 15 hodin den otevřených dveří v naší turnovské pobočce ve Zborovské ulici.


Zobrazuji 6 (71 - 76 z celkových 76)

Podpořili nás

INFORMACE

Informace o projektu POŘÍZENÍ DVOU OSOBNÍCH AUTOMOBILŮ PRO ZVÝŠENÍ DOSTUPNOSTI TERÉNNÍCH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Provoz sociálních služeb pečovatelská služba, osobní asistence a odlehčovací služby byl v roce 2019 finančně podpořen Libereckým krajem.

Činnost organizace Spokojený domov, o. p. s., je podporována městem Mnichovo Hradiště.

Projekt  „Podpora a rozvoj služeb v komunitě pro osoby se zdravotním postižením v Libereckém kraji“, reg. č.: CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_005/0003862, je financovaný z Evropského sociálního fondu, státního rozpočtu ČR a rozpočtu Libereckého kraje v rámci Operačního programu Zaměstnanost. Konkrétně se jedná o část zakázky s názvem „Zajištění sociální služby „Osobní asistence“ ve věku 15–65 let.

 

 

Regionální vítěz 1. ročníku programu Tesco – pomáháme s vámi

  Zařízení je členem Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a České asociace pečovatelské služby.

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR

 

 

 

Pečovatelská služba