Aktuality

Vozíčkář a autor kresleného humoru Jiří Flekna byl hostem TV GENUS PLUS

15. 5. 2015  Petr Novák

Hostem pořadu Můj šálek čaje reportérky Lucie Fürstové v regionální televizi GENUS PLUS byl autor kreslených vtipů a klient Spokojeného domova Jiří Flekna z Bakova nad Jizerou, který je už více než třicet let upoután na invalidní vozík. 

Jiří Flekna má za sebou už řadu výstav v regionu i mimo něj. S organizací některých z nich mu pomáhal i Spokojený domov. Především mu ale Spokojený domov pomáhá zůstat navzdory jeho handicapu v domácím prostředí. Díky osobním asistentkám, které k němu každý den docházejí a doplňují péči, kterou mu poskytuje jeho sestra, se nemusí stěhovat do ústavního zařízení.

Pořad můžete zhlédnout zde:


Herec a dabér Václav Knop navštívil svůj rodný Turnov, na besedě se zmínil i o Spokojeném domově

24. 4. 2015  Petr Novák

Herec a dabér Václav Knop, známý například jako profesor Jonáš ze seriálu hospoda, navštívil ve čtvrtek 23. dubna svůj rodný Turnov. Odpoledne byl hostem knihkupectví v Hluboké ulici a od 18 hodin následovala beseda v městském divadle, kterou pořádal Spolek rodáků a přátel Turnova.

Václav Knop zavzpomínal na své dětství a mládí v Turnově, na své rodiče, přátele, spolužáky a učitele i oblíbená místa v tomto městě. Vyprávěl ale i o svých dalších životních krocích.

Po maturitě na turnovském gymnáziu odešel do Prahy studovat na DAMU, poté prošel divadly v Karlových Varech a Ústí nad Labem a nakonec zakotvil v Praze v Národním divadle. Následně v 90. letech krátce působil v Divadle Komedie a od té doby je bez stálého divadelního angažmá. Příležitostně se objevuje v televizi a věnuje se dabingu.

Na besedě zavzpomínal na zážitky s hereckými kolegy, se kterými měl tu čest se setkávat na jevišti – Martinem Růžkem, Josefem Vinklářem, Rudolfem Hrušínským starším, Josefem Kemrem, Františkem Filipovským a dalšími.

Herec na besedě hovořil i o svých současných aktivitách. V roce 2011 založil vlastní nakladatelství KANOPA. To vydává především CD mluveného slova, ale v brzké době připravuje například i knihu o hradu Kost, shrnující dostupné poznatky o tomto místě.

Václav Knop se na besedě zmínil i o Spokojeném domově, jehož se stal v roce 2013 patronem.

Besedu moderoval Otakar Grund a během večera vystoupila také rodinná kapela Knopů a její hosté.


Nadace Olgy Havlové Spokojenému domovu již potřetí přispěla na nákup ošetřovatelských pomůcek

15. 4. 2015  Petr Novák

Od roku 2013 nás každý rok podporuje Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové nadačními příspěvky na nákup ošetřovatelských pomůcek. V letošním roce nám tato nadace darovala 19 tisíc korun.

Jelikož pracovníci Spokojeného domova navštěvují i vážně nemocné lidi upoutané na lůžko, neobejdou se například bez rukavic, ochraných roušek či dezinfekčních přípravků. Díky nákupu pomůcek zajistí Spokojený domov pracovníkům i klientům bezpečné poskytnutí péče, a to z hygienického i ochranného hlediska.

Posláním Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) je podpora nestátních neziskových organizací v oblasti zdravotní, sociální, humanitární a vzdělávací, pokud směřují k důstojnému začlenění lidí se zdravotním postižením, opuštěných dětí, nemocných a starších občanů.


Spokojený domov již pět let pomáhá handicapovaným dětem ve škole. Podporují ho město Turnov, nadace i dárci

15. 4. 2015  Petr Novák

Již od roku 2010 pomáháme handicapovaným dětem v ZŠ Turnov. Prostřednictvím naší osobní asistence mohou děti s autismem i jinými handicapy navštěvovat školní zařízení, vzdělávat se a rozvíjet. Jejich rodiče tak mohou chodit do zaměstnání. Velký význam a smysl v takto poskytované osobní asistenci vidí kromě rodičů také personál školy.

Osobní asistentky s dětmi pracují nejen jako pomocnice ve věcech týkajících se přímo výuky, ale také v takových (pro zdravého člověka naprosto samozřejmých) oblastech, jako je hygiena, sebeobsluha, udržení pozornosti apod. Každé z dětí je na tom ve všech směrech jinak, nicméně osobní asistenci vidí učitelka jako nezbytnou a může ji jen doporučit.

Potřeba asistence v turnovské škole se každým rokem zvyšuje. Ze začátku jsme takto pomáhali jednomu chlapci, v současné době již poskytujeme sociální služby sedmi těmto dětem.

Tato naše aktivita se pochopitelně neobejde bez finanční pomoci. Našimi nejnovějšími podporovateli tohoto projektu jsou město Turnov (dotace 20 tisíc) a Nadace Jedličkova ústavu (příspěvek 15 tisíc).


10 mýtů o Spokojeném domově, rozhovor s nejstarší klientkou a další články v aktuálním čísle zpravodaje Spokojený domov

13. 4. 2015  Petr Novák

Aktuální číslo našeho zpravodaje

přináší opět pestrou nabídku obsahu:

 • Spokojený domov rozšířil své služby na Jičínsku a zahájil spolupráci s organizací Apropo Jičín
 • 10 mýtů o Spokojeném domově – část veřejnosti si nás například stále plete s pobytovým zařízením!
 • Turnovská škola, kde pomáhají dětem asistentky Spokojeného domova, uspořádala den otevřených dveří
 • Návštěva náměstka mladoboleslavského primátora Michala Kopala
 • Kniha o historii Spokojeného domova je již téměř vyprodaná
 • Projekt společného vzdělávání pracovníků Spokojeného domova a Rodiny24 se blíží do finále
 • Rozhovor: Nejstarší klientka Spokojeného domova Marie Waldsteinová
 • Novinky v Zahradnictví Spokojené slunce: speciální druhy chilli papriček a rozšíření provozní doby
 • Představujeme: Centrum Amélie
 • Praktické informace: Projekt Disway usnadňuje cestování handicapovaným
 • Hledání ztraceného času: staremapy.cz

Starší čísla časopisu najdete na adrese www.spokojeny-domov.cz/casopis.


Spokojený domov byl již pošesté podpořen firmou NeonLak

2. 4. 2015  Petr Novák

Již od roku 2010 nás každoročně podporuje společnost NeonLak. Letos nám darovala 20 000 Kč na poskytování sociálních služeb. Společnost byla založena v roce 1996 a zabývá se povrchovou úpravou plastů a kovů, a to nanášením nátěrových hmot mokrou cestou.

Sídlo: Ptácká 297, 293 01 Mladá Boleslav
Tel.: 326 328 245
Web:

www.neonlak.cz

 


Zahradnictví Spokojené slunce nabízí velikonoční dekorace

25. 3. 2015  Petr Novák

 

Zahradnictví Spokojené slunce v Dolním Bousově v ulici v Lipkách (naproti hřbitovu) nabízí velikonoční dekorace, například pomlázky z čerstvého proutí (50 Kč), věnečky (50 Kč), zápich vajíčka plast svazek holubí (15 Kč) a slepičí (20 Kč), kuřátka větší (6 Kč) a menší (5 Kč). Zboží si můžete rovněž objednat na telefonním čísle 776 123 363. Po trase DOLNÍ BOUSOV – MNICHOVO HRADIŠTĚ rozvoz zdarma!!!


Spokojený domov spolupracuje s obecně prospěšnou společností Apropo Jičín

18. 3. 2015  Petr Novák

Spokojený domov zahájil v souvislosti s rozšířením své činnosti na Jičínsku spolupráci s obecně prospěšnou společností

Apropo Jičín

, která provozuje denní stacionář, osobní asistenci a sociální rehabilitaci pro děti a mladé lidi do 30 let. Spolupráce bude spočívat nejen ve vzájemném doplnění péče o některé klienty, ale také v účasti na společných akcích a v dalších aktivitách. Dnes zástupci Spokojeného domova předali do Apropa věcný dar v podobě plen. Na snímku nová koordinátorka Spokojeného domova pro Královéhradecký kraj Markéta Osmíková a ředitelka Apropa Jitka Králová.


Spokojený domov rozšířil své služby na Jičínsku

12. 3. 2015  Petr Novák

Obecně prospěšná společnost Spokojený domov, která již deset let pečuje o seniory a handicapované ve vlastních domácnostech, od března rozšířila své služby na Jičínsku. Nyní poskytuje péči o handicapované všech věkových kategorií v celém obvodu obce s rozšířenou působností Jičín. Mezi větší obce tohoto regionu patří kromě samotného Jičína například Dětenice, Jičíněves, Jinolice, Holín, Kněžnice, Konecchlumí, Kopidlno, Lázně Bělohrad, Libáň, Libošovice, Libuň, Lužany, Mladějov, Mlázovice, Podhradí, Slatiny, Sobotka, Třtěnice, Údrnice, Újezd pod Troskami, Úlibice, Valdice, Vysoké Veselí či Železnice.

Hlavními přednostmi Spokojeného domova je dostupnost osobní asistence 24 hodin denně včetně víkendů a státních svátků, pokrytí rozsáhlého území včetně nejmenších vesniček a péče i o vážně nemocné pacienty upoutané na lůžko. „Terénní sociální služby v našem podání rozhodně nejsou pouhou dovážkou obědů,“ zdůrazňuje provozní ředitel Spokojeného domova Jaromír Veselý. Pracovníci této organizace pomáhají lidem ve vlastních domácnostech například s ohřátím a podáním stravy, úkony osobní hygieny na lůžku i v koupelně, úklidem, nákupy, ale i doprovody k lékaři či za kulturou. Zkrátka se vším, co lidem se ztrátou soběstačnosti umožňuje běžný život v domácím prostředí.

Spokojený domov vznikl před deseti lety původně v Mnichově Hradišti a své služby postupně rozšiřoval i do okolních regionů. V současné době poskytuje péči 95 lidem na území 34 obcí a 3 krajů. Ani na Jičínsku není žádným nováčkem. V okolí Jinolic poskytuje služby již od roku 2008. Dnes pětatřicetiletý Jan Ondroušek z Libuně, který je po úrazu upoután na invalidní vozík, byl v roce 2008 prvním klientem Spokojeného domova v tomto regionu. Služby využívá dosud.  „Osobní asistentky mi pomáhají při všech běžných denních činnostech a při dopravě do práce a na rehabilitace,“ říká klient Spokojeného domova. „Díky jejich pomoci můžu žít doma, a ne někde v ústavu. A i přes své těžké zdravotní postižení jsem schopen pracovat a žít relativně normální život,“ dodává Jan Ondroušek.

Občané Jičínska, kteří by měli zájem o podrobnější informace o sociálních službách Spokojeného domova, mohou po předchozí telefonické domluvě navštívit jeho kancelář v budově obecního úřadu v Jinolicích čp. 39. Využít mohou telefonního čísla 773 503 840. Ti, kteří nemohou navštívit kancelář osobně, si mohou domluvit schůzku přímo ve svých domácnostech. Pracovnice Spokojeného domova za nimi přijede a nezávazně s nimi probere možnosti pomoci.


Náměstek mladoboleslavského primátora Michal Kopal zavítal na kontaktní místo Spokojeného domova

12. 3. 2015  Petr Novák

Ve čtvrtek 12. března 2015 zavítal na kontaktní místo Spokojeného domova v Mladé Boleslavi náměstek mladoboleslavského primátora Michal Kopal. Ten je ve městě zodpovědný mimo jiné za sociální oblast. Během hodinového setkání diskutovali pracovníci Spokojeného domova s Michalem Kopalem o své činnosti, spolupráci s městem, ale i o problémech, které je a jejich klienty tíží.

Na snímku je Michal Kopal s provozním ředitelem Spokojeného domova Jaromírem Veselým.

Mladá Boleslav je největším městem, ve kterém Spokojený domov působí. Aktuálně se zde stará o 12 seniorů a handicapovaných ve vlastních domácnostech. Celkem Spokojený domov poskytuje péči 95 lidem na území 34 obcí a 3 krajů.


Zobrazuji 6 (71 - 76 z celkových 76)

INFORMACE

Provoz sociálních služeb pečovatelská služba, osobní asistence a odlehčovací služby byl v roce 2017 finančně podpořen Libereckým krajem.

Činnost organizace Spokojený domov, o. p. s., je podporována městem Mnichovo Hradiště.


 

Regionální vítěz 1. ročníku programu Tesco – pomáháme s vámi

  Zařízení je členem Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a České asociace pečovatelské služby.

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR

Česká asociace pečovatelské služby

Spokojený domov o.p.s. - idatabaze.czSociální služby - idatabaze.cz

 

 

Pečovatelská služba