Aktuality

Časopis Spokojený domov 2/2017

25. 4. 2017  Petr Novák

Druhé letošní číslo časopisu Spokojený domov přináší mimo jiné tato témata:

•    Bál Spokojeného domova vyprodal sál restaurace Na Veselce v Nové Vsi
•    Víceúčelová místnost Spokojeného domova ve Veselé patřila milovníkům šachů i pátrání po předcích
•    Sociální služby Spokojeného domova jsou jako každoročně podporovány z krajských dotací
•    Nadace Olgy Havlové Spokojenému domovu již popáté přispěla na nákup ošetřovatelských pomůcek
•    Nadace Jedličkova ústavu podpořila naši osobní asistenci handicapovaným dětem ve škole
•    Rozhovor: starostka obce Tatobity Lenka Malá
•    Spokojený domov pomohl člověku v nouzi „odrazit se ode dna“
•    Restaurace U Kasků v Bakově: odbornost, srdce i tradice
•    Pracující penzisté na trhu práce
•    I nevidomí mohou používat dotykové telefony a jiná zařízení


Bál Spokojeného domova vyprodal sál restaurace Na Veselce

3. 4. 2017  Petr Novák

150 lidí se účastnilo v sobotu 1. dubna bálu Spokojeného domova v restauraci Na Veselce v Nové Vsi u Bakova nad Jizerou. K tanci a poslechu hrála kapela MIXER a v doprovodném programu vystoupil folklorní soubor Furiant a taneční studio COOL DANCE. Nechyběli vzácní hosté – herec a dabér Václav Knop, bavič Václav Upír Krejčí a hudebnice, herečka a překladatelka Adéla Elbel, která bál nejen moderovala, ale i zpestřila svými stand-upy. Prostor patřil i Jiřímu Fleknovi, autoru kresleného humoru a dlouhodobému klientu Spokojeného domova. Na plátně mohli hosté během večera zhlédnout spot, který se Spokojeným domovem natočil, poté mu ředitelka Spokojeného domova Kamila Sedláková a provozní ředitel Jaromír Veselý osobně poděkovali za dlouhodobý podíl na propagaci této neziskové organizace. Fotografie z bálu najdete na našem Facebooku.


Chcete pro nás pracovat?

9. 3. 2017  Petr Novák

Chcete pro nás pracovat? Aktuálně sháníme urgentně především pracovníka/pracovnici přímé péče pro oblast Turnovska. Více informací v sekci Kariéra.


Sháníme účetní či účetního


Časopis Spokojený domov 1/2017

27. 2. 2017  Petr Novák

Další číslo časopisu Spokojený domov přináší mimo jiné tato témata:

 • Rok 2016 byl pro nás plný příjemných akcí a novinek
 • Rozhovor: Herec Štěpán Tuček
 • Spokojený domov chystá 1. dubna bál v Nové Vsi u Bakova, v tombole můžete vyhrát zájezd od Chorvatska!
 • Napsali jste nám: „Děkuji, že jste mi pomohli a tatínek dožil doma“
 • Zaměstnanci Spokojeného domova pomohli člověku v nouzi
 • Spokojený domov nabízí zapůjčení víceúčelové místnosti ve Veselé
 • Co se mění v roce 2017? Novinky Ministerstva práce a sociálních věcí
 • Podzim života x Budoucnost a spokojené stáří
 • Letošní číslo sborníku Boleslavica je věnováno jubileu historika Karla Herčíka

Spokojený domov chystá v Nové Vsi u Bakova bál


Nabízíme zapůjčení víceúčelové místnosti ve Veselé


Podpořte nás, když nakupujete!

13. 1. 2017  Petr Novák

Již více než rok jsme zapojeni do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou a nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.

Uděláte to takto:

1. Před nákupem půjdete na http://bit.ly/SpokojenýDomov
2. Vyberete naši organizaci a eshop na kterém chcete nakoupit
3. Nakoupíte, jak jste zvyklí

To je celé. Nestojí vás to ani korunu navíc a my dostaneme část peněz z ceny nákupu.

Pokud nechcete na tuto možnost pomoci nikdy zapomenout, tady najdete chytré rozšíření prohlížeče, které vám vždy při nakupování GIVT připomene.

Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům – ať nenakupují „zbytečně“ :)

Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!


Aktuální adresy a provozní doby našich kontaktních míst

11. 1. 2017  Petr Novák

V posledních měsících došlo k několika změnám našich kontaktních pracovišť pro veřejnost. Kontaktní místo pro Královéhradecký kraj (Jičínsko) bylo přesunuto z Jinolic do Jičína, přesunuto bylo také kontaktní místo v Mnichově Hradišti a vzniklo nové kontaktní místo ve Veselé u Mnichova Hradiště, kde zároveň sídlí vedení naší společnosti. Aktuální adresy a provozní doby našich kontaktních míst najdete v sekci Kontakt.


Co se mění v roce 2017? Novinky Ministerstva práce a sociálních věcí

6. 1. 2017  Petr Novák

Nový rok přinesl některé změny v oblasti práce a sociálních věcí. Například se zvyšuje minimální mzda z 9 900 Kč na 11 000 Kč. Důchodci dostanou v průměru o 308 Kč měsíčně více. Zavádí se nová dávka tzv. otcovské poporodní péče a rodičovský příspěvek jde v roce 2017 čerpat flexibilněji. Níže přinášíme podrobný přehled těchto změn z tiskové zprávy MPSV:

VYŠŠÍ MINIMÁLNÍ A ZARUČENÁ MZDA
MPSV se snaží postupně zvyšovat minimální mzdu tak, aby se její úroveň přiblížila 40 procentům průměrné mzdy. Při schválené valorizaci minimální mzdy lze v letošním roce předpokládat zvýšení jejího podílu k průměrné mzdě na 38,2 procent. Od ledna tak minimální měsíční mzda činí 11 000 Kč, minimální hodinová mzda vzrostla z 58,70 Kč na rovných 66 Kč. V návaznosti na to se zvýšily i sazby nejnižších úrovní zaručené mzdy. Zároveň se ruší zvláštní sazba minimální mzdy i zvláštní sazby nejnižších úrovní zaručené mzdy pro zaměstnance s invalidním důchodem. Platí tedy jedna sazba minimální mzdy a nejnižších úrovní zaručené mzdy pro všechny zaměstnance. Se sjednocením minimální mzdy pro všechny souvisí také zvýšení příspěvku na zaměstnávání osob se zdravotním postižením, a to o 700 Kč. Zvýšení minimální mzdy má vliv také na výši slevy na dani za umístění dítěte v předškolním zařízení, kterou je možno uplatnit právě ve výši maximálně minimální mzdy za rok.
 

DŮCHODY
Vláda díky novele zákona o důchodovém pojištění z července 2016 poprvé využila možnosti zvýšit důchody svým nařízením, a ne zdlouhavě formou změny zákona. Nařízením vlády se tak stanoví:

 • A/ prvky konstrukce výpočtu důchodů přiznávaných od 1. 1. 2017:
  • všeobecný vyměřovací základ za rok 2015 ve výši 27 156 Kč,
  • výše přepočítacího koeficientu pro úpravu všeobecného vyměřovacího základu za rok 2015, který činí 1,0396,
  • první redukční hranice pro stanovení výpočtového základu ve výši 12 423 Kč,
  • druhá redukční hranice pro stanovení výpočtového základu ve výši 112 928 Kč,
  • výše základní výměry starobního, invalidního, vdovského, vdoveckého a sirotčího důchodu od roku 2017 činí 2 550 Kč.
 • B/ zvýšení důchodů v roce 2017: Důchody starobní, invalidní, vdovské, vdovecké a sirotčí přiznané před 1. lednem 2017 se zvyšují od splátky důchodu splatné po 31. prosinci 2016 tak, že se
 • základní výměra zvyšuje o 110 Kč na 2 550 Kč,
 • procentní výměra zvyšuje o 2,2 %. Příplatky k důchodu přiznané před 1. lednem 2017 se zvyšují o 2,2 %.
   

VYŠŠÍ PLATOVÉ TARIFY VE ZDRAVOTNICTVÍ
Od ledna rovněž dochází ke zvýšení platových tarifů zaměstnanců poskytovatelů zdravotních služeb o 10 %. U těchto zaměstnanců (tj. lékaři, zdravotní personál) nedošlo ke zvýšení kvůli odlišnému zdroji financování jejich platů (veřejné zdravotní pojištění) již v průběhu druhé poloviny roku 2016, tedy jako u ostatních zaměstnanců ve veřejných službách a správě a ve státní službě, kterým se jejich platové tarify zvýšily o 4 %. Navýšení o 10 % má zvýšit motivaci zdravotnického personálu a zamezit jeho dalšímu odlivu mimo obor zdravotnictví.
 

NEMOCENSKÉ POJIŠTĚNÍ
Redukční hranice pro úpravu denního vyměřovacího základu, který slouží pro výpočet výše dávek nemocenského pojištění, jsou pro rok 2017 následující:

 • první redukční hranice činí 942 Kč,
 • druhá redukční hranice činí 1 412 Kč,
 • třetí redukční hranice činí 2 824 Kč. Částka rozhodného příjmu potřebná pro účast na nemocenském pojištění činí 2 500 Kč i v roce 2017.
   

NOVÁ DÁVKA PRO OTCE
Novopečení tatínkové pravděpodobně v letošním roce dostanou možnost využít po narození potomka dávku tzv. otcovské poporodní péče. Ta bude fungovat tak, že z nemocenského pojištění bude otec dítěte pojeden týden dostávat 70 % vyměřovacího základu svého výdělku. Podpora bude stejná jako výše peněžité pomoci v mateřství. Nástup bude možný v období šesti týdnů ode dne narození dítěte a týdenní otcovské volno nebude možné přerušit. Podle navrhovaných přechodných ustanovení bude moci nárok uplatnit i ten otec, jehož dítě se narodilo v období 6 týdnů před účinností zákona. Nová dávka by mohla začít platit ke konci roku 2017 s ohledem na průběh legislativního procesu!
 

FLEXIBILNĚJŠÍ ČERPÁNÍ RODIČOVSKÉHO PŘÍSPĚVKU
V průběhu roku 2017 se zjednoduší pravidla pro vyplácení a čerpání rodičovského příspěvku.

 • Dojde ke zrušení současného omezení horní hranice měsíční výše rodičovského příspěvku a bude umožněno čerpat dávku až do výše peněžité pomoci v mateřství (cca 32 000 Kč). Celá částka rodičovského příspěvku ve výši 220 000 Kč bude moci být vyčerpána za kratší dobu než v současnosti (za 6 měsíců u nejvyšší peněžité pomoci v mateřství).
 • Nově budou moci volit výši čerpání rodičovského příspěvku až do výše 7 600 Kč měsíčně a zkrátit si tak dobu čerpání rodičovského příspěvku až na tři roky.
 • Úplné zrušení podmínky sledování docházky dítěte do předškolních zařízení – v současnosti je sledována docházka pouze u dětí mladších dvou let, kdy tyto mohou pobývat v předškolním zařízení maximálně po dobu 46 hodin v kalendářním měsíci. Tato podmínka bude zcela zrušena a bude se sledovat jen řádná péče o dítě v rodině.
   

VEŘEJNÁ SLUŽBA
Úřad práce se musí připravit na realizaci znovu zavedené veřejné služby ve spolupráci s obcemi a dalšími subjekty a na její promítnutí do výše příspěvku na živobytí u dlouhodobých příjemců dávek pomoci v hmotné nouzi. V případě, že osoba bude vykonávat veřejnou službu, zvýší se jí částka příspěvku na živobytí. Platí, že u zranitelných skupin osob (z důvodu zdravotního stavu, věku nebo péči o závislou osobu) veřejná služba vyžadována nebude.
 

POJISTNÉ NASOCIÁLNÍ ZABEZPEČENÍ
Sazby pojistného na sociální zabezpečení od 1. ledna 2017 činí:

 • u zaměstnavatele 25 % z vyměřovacího základu, z toho 2,3 % na nemocenské pojištění, 21,5 % na důchodové pojištění a 1,2 % na státní politiku zaměstnanosti,
 • u zaměstnance 6,5 % z vyměřovacího základu,
 • u osoby samostatně výdělečně činné
  • 29,2 % z vyměřovacího základu, z toho 28 % na důchodové pojištění a 1,2 % na státní politiku zaměstnanosti, jde-li o osobu samostatně výdělečně činnou účastnou důchodového pojištění,
  • 2,3 % z vyměřovacího základu, jde-li o osobu samostatně výdělečně činnou účastnou nemocenského pojištění,
 • u osoby dobrovolně účastné na důchodovém pojištění 28 % z vyměřovacího základu.

Nejvýznamnější změny:

 • částka průměrné mzdy pro účely pojistného je 28 232 Kč,
 • maximální vyměřovací základ pro placení pojistného je 1 355 136 Kč,
 • rozhodná částka (daňový základ) zakládající účast na důchodovém pojištění OSVČ, která vykonává vedlejší činnost v roce 2017, je 67 756 Kč,
 • minimální měsíční základ pro placení záloh na pojistné pro OSVČ vykonávající hlavní činnost za kalendářní měsíc, ve kterém byl (měl být) podán Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2016, je 7 058 Kč – z toho minimální záloha na pojistné činí 2 061Kč,
 • minimální měsíční vyměřovací základ pro OSVČ vykonávající vedlejší výdělečnou činnost za kalendářní měsíc, ve kterém byl (měl být) podán Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2016, je 2 824 Kč – z toho minimální záloha na pojistné činí 825 Kč.

V roce 2017 očekáváme ukončení legislativního procesu u následujících zákonů, které by měly začít platit v příštím roce:

 • novela zákoníku práce (s výjimkou vybraných ustanovení, která upravují změny týkající se dovolené a která nabývají účinnosti 1. ledna 2018)
 • novela zákona o zaměstnanosti
 • novela zákona o sociálních službách

 


Zobrazuji 10 (61 - 70 z celkových 76)

Podpořili nás

INFORMACE

Informace o projektu POŘÍZENÍ DVOU OSOBNÍCH AUTOMOBILŮ PRO ZVÝŠENÍ DOSTUPNOSTI TERÉNNÍCH SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Provoz sociálních služeb pečovatelská služba, osobní asistence a odlehčovací služby byl v roce 2019 finančně podpořen Libereckým krajem.

Činnost organizace Spokojený domov, o. p. s., je podporována městem Mnichovo Hradiště.

Projekt  „Podpora a rozvoj služeb v komunitě pro osoby se zdravotním postižením v Libereckém kraji“, reg. č.: CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_005/0003862, je financovaný z Evropského sociálního fondu, státního rozpočtu ČR a rozpočtu Libereckého kraje v rámci Operačního programu Zaměstnanost. Konkrétně se jedná o část zakázky s názvem „Zajištění sociální služby „Osobní asistence“ ve věku 15–65 let.

 

 

Regionální vítěz 1. ročníku programu Tesco – pomáháme s vámi

  Zařízení je členem Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a České asociace pečovatelské služby.

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR

 

 

 

Pečovatelská služba