Aktuality

Autora kresleného humoru Jiřího Fleknu čeká plodný konec roku: Výstava v Bakově a křest kalendáře v Jičíně

14. 11. 2016  Petr Novák

 

 

 

Vozíčkáře Jiřího Fleknu z Bakova nad Jizerou čeká kromě křtu kalendáře kresleného humoru, o kterém informujeme o dva příspěvky níže, také výstava pořádaná Muzeem Bakovska v prostorách Městské knihovny Bakov nad Jizerou. Vernisáž se uskuteční 25. listopadu 2016 v 16 hodin.


Na druhý ročník Bousovského šachování se sjeli šachisté ze širokého okolí

14. 11. 2016  Petr Novák

V sobotu 12. listopadu se v Základní škole T. G. Masaryka v Dolním Bousově konal druhý ročník šachového turnaje Bousovské šachování, který stejně jako vloni organizovaly TJ Auto Škoda Mladá Boleslav a Spokojený domov, o. p. s.

Na turnaj do Dolního Bousova se sjeli šachisté ze širokého okolí. Kromě hráčů z TJ Auto Škoda Mladá Boleslav se zúčastnili také hráči ze šachových klubů z Bakova nad Jizerou, Nymburka, Dobrovice, Říčan i Prahy.

V kategorii dětí získal první místo Augustin Dubnička ze Šachklubu města Dobrovice, z. s., druhé místo obsadil Tomáš Zmátlík z TJ Auto Škoda Mladá Boleslav a třetí skončil Jakub Eliáš, rovněž z TJ Auto Škoda Mladá Boleslav.

Mezi dospělými se na první příčce umístil Patrik Gabriel z TJ Auto Škoda Mladá Boleslav, druhý byl Michal Křeček z DDM Sokol Nymburk a třetí Miloš Hlína z TJ Auto Škoda Mladá Boleslav.

Turnaje se zúčastnilo celkem 39 šachistů. Oproti loňskému ročníku (32 hráčů) tedy účast vzrostla. Stejně jako vloni byli přítomni hráči všech generací od dětí až po seniory. Nejmladšímu účastníkovi bylo 8 let, nejstaršímu 63. Také opět výrazně převažovali muži (ženy, resp. dívky byly pouze tři).

Partnery turnaje bylo Zahradnictví Spokojené slunce, Malyra – domácí péče, Inzert Reality a likérka Dolní Bousov.


Vozíčkář Jiří Flekna chystá kalendář kresleného humoru na rok 2017, křest se uskuteční v Jičíně

10. 11. 2016  Petr Novák

Jiří Flekna z Bakova nad Jizerou utrpěl v roce 1981 těžký úraz páteře, který jej upoutal na invalidní vozík. Život ale nevzdal. Jednou z jeho aktivit se stala tvorba kresleného humoru, se kterou se aktuálně můžete seznámit i v Jičíně. Jeho aktuálním počinem je totiž kalendář kresleného humoru na rok 2017, jehož křest se uskuteční ve středu 30. listopadu od 17 hodin ve foyer budovy na adrese Křižíkova 1099.

Na kalendáři spolupracoval Jiří Flekna se Spokojeným domovem, o. p. s., který mu poskytuje osobní asistenci v domácím prostředí. Jiří Flekna bydlí sice v Bakově nad Jizerou, ale protože Spokojený domov poskytuje sociální služby i na Jičínsku, koná se křest kalendáře v Jičíně. Pro Spokojený domov je to jednak k jeho 12. výročí založení, které uplynulo letos na podzim, jednak k příležitosti otevření nového kontaktního místa, které se nachází právě v Křižíkově ulici 1099 v Jičíně. Kreslený humor Jiřího Flekny se jistě i díky tomu dostane do povědomí lidí v širokém okolí.

„Bez služeb Spokojeného domova bych nemohl zůstat doma, musel bych bydlet v nějakém ústavním zařízení,“ říká Jirka Flekna. „A jsem velmi potěšen, že kromě této základní péče mi Spokojený domov a jeho zaměstnanci pomáhají i při organizování mých aktivit týkajících se kresleného humoru,“ dodává s vděkem.

Jiří Flekna se tvorbě kresleného humoru začal věnovat tři roky po úraze, v roce 1984. Od roku 1991 začíná své kreslené vtipy publikovat mimo jiné v Mladé frontě nebo v časopisech Trnky-brnky, Srandokaps a dalších. Jeho vtipy zazářily i na množství výstav. Od roku 1989 do současnosti vystavoval například v Praze v Malostranské besedě a v Galerii Jiřího Trnky, v Mladé Boleslavi v HELP centru a v Československé obchodní bance. Také vystavoval v Lysé nad Labem, v Mnichově Hradišti, v Bakově nad Jizerou, v Turnově a na dalších místech. Vydal i několik kalendářů.
 


Blíží se druhý ročník turnaje „Bousovské šachování"

2. 11. 2016  Petr Novák

TJ Auto Škoda Mladá Boleslav a Spokojený domov, o. p. s., pořádají II. ročník otevřeného šachového turnaje „Bousovské šachování“. Uskuteční se v sobotu 12. listopadu 2016 od 9:10 hod. v Základní škole T. G. Masaryka ve Školní ulici čp. 74 v Dolním Bousově. Prezentace bude probíhat od 8 hodin. Turnaj je určen pro registrované i neregistrované šachisty všeho věku. Jedná se o jeden turnaj hraný švýcarským systémem na 7 kol tempem 2x20min. + 5 s za tah.

Občerstvení bude zajištěno v restauraci u Sv. Kateřiny na náměstí v Dolním Bousově. Startovné se neplatí.

Přihlášky obsahující celé jméno a datum narození posílejte nejpozději do 10. listopadu 2016 na adresu ředitele e-mailem akharcuba@centrum.cz nebo předem telefonicky na čísle 605 542 662 (Jan Harcuba).

Zakončení proběhne do 17 hodin. Turnaj se bude posílat na zápočet na Rapid LOK ČR. Pořadatel si vyhrazuje právo upravit jak systém turnaje, tak tempo hry a popřípadě i jiné věci dle okolností.

Akce je podporována městem Dolní Bousov. Partnery akce jsou Zahradnictví Spokojené slunce, Malyra – domácí péče, Inzert Reality a likérka Dolní Bousov.


Aktuální číslo časopisu Spokojený domov

31. 10. 2016  Petr Novák

V aktuálním čísle našeho zpravodaje se mimo jiné dočtete:

  • Nové prostory Spokojeného domova ve Veselé u Mnichova Hradiště i v Jičíně
  • Účast na sousedské slavnosti v Mnichově Hradišti a na konferenci v Turnově
  • Předání certifikátu ZNAČKA KVALITY V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH Spokojenému domovu na kongresu v Táboře
  • Nové automobily pro naše sociální služby ve Středočeském kraji
  • Rozhovor s pamětnicí Františkou Čokovou
  • Navázali jsme mezinárodní spolupráci se slovenskou organizací Seniorka, n. o.

Spokokojený domov má novou kancelář v Jičíně

12. 10. 2016  Petr Novák

Spokojený domov má další novinku, kancelář v Jičíně. Zatím ještě není zařízená, ale již brzy se otevře pro veřejnost a dozvíte se podrobnosti. Dosud sloužila pro oblast našich terénních sociálních služeb na Jičínsku kancelář v Jinolicích. Nyní nás tedy budou moci zájemci naše služby či jejich rodinní příslušníci navštívit přímo v Jičíně. V současné době se v Jičíně a okolí staráme o 30 seniorů a handicapovaných, kteří díky nám mohou zůstat doma a nemusejí se stěhovat do pobytových zařízení.


Spokojený domov se zúčastnil konference Zdravé stárnutí v Turnově

11. 10. 2016  Petr Novák

Spokojený domov se 11. října zúčastnil v turnovském Hotelu Karel IV. konference Zdravé stárnutí. Tu pořádalo město Turnov v rámci programu Zdravého města Turnova a MA21. Kromě odborných přednášek (například MUDr. Daniel Pospíšil: Stáří a nemoc či Mgr. Marcela Hauke: Do života mi vstoupila demence) byly prezentovány i příklady dobré praxe. A právě o dobré praxi Spokojeného domova hovořila Šárka Knesplová. V našem prezentačním stánku pak seznámoval zájemce s našimi službami pečovatel a osobní asistent Tomáš Goroš. Na konferenci pak navazoval od 13 do 15 hodin den otevřených dveří v naší turnovské pobočce ve Zborovské ulici.


U příležitosti galavečera VIII. výročního kongresu poskytovatelů sociálních služeb v Táboře jsme převzali ocenění Značka kvality

7. 10. 2016  Petr Novák

U příležitosti galavečera VIII. výročního kongresu poskytovatelů sociálních služeb v Táboře byl 6. října Spokojenému domovu, o. p. s., slavnostně předán certifikát Značka kvalita kvality v sociálních službách. Ocenění za Spokojený domov převzal asistent provozního ředitele Petr Novák. Děkujeme všem našim zaměstnancům za jejich kvalitní práci, díky které se nám podařilo certifikaci získat. Více informací najdete na webu www.znackakvality.info.


Uvítali jsme vzácné hosty ze Slovenska

22. 9. 2016  Petr Novák

Ve dnech 20. až 22. září nás navštívilo pět zástupců slovenské organizace Seniorka n.o., která sídlí ve Zvolenu a poskytuje téměř na celém území Slovenska obdobný druh terénních sociálních služeb jako my. Vzácné hosty jsme seznámili s fungováním naší organizace, diskutovali jsme o rozdílech v systémech sociální péče u nás a na Slovensku i o společných problémech. Navšívili jsme s nimi turnovskou základní školu, ve které poskytují naše asistentky osobní asistenci handicapovaným dětem. Ty si pro nás připravily krátké kulturní vystoupení. Dále jsme zavítali na za uživatelem našich sociálních služeb na Jičínsku. Kromě pracovních aktivit si hosté ze Slovenska stihli prohlédnout zámeckou zahradu v Mnichově Hradišti.

S organizací Seniorka n. o. plánujeme spolupracovat dlouhodobě, o dalších společných aktivitách vás budeme informovat. Děkujeme přátelům ze Slovenska za návštěvu a těšíme se s nimi zase někdy opět na viděnou!


Změna provozní doby: Kontaktní místo Spokojeného domova v Mnichově Hradišti je nyní možné navštívit pouze po předchozí telefonické domluvě

22. 9. 2016  Petr Novák

Od 22. září je z provozních důvodů zrušena pravidelná otevírací doba pro veřejnost v kontaktním místě Spokojeného domova v Mnichově Hradišti na adrese Jana Švermy 378 (budova dětského zdravotního střediska). Zájemci o službu nebo o informace mohou nyní tuto kancelář navštívit pouze po předchozí domluvě s koordinátorkou Denisou Hynkovou, DiS., na telefonním čísle 774 341 170. V nejbližší době bude upřesněna provozní doba pro veřejnost v novém kontaktním místě Spokojeného domova ve Veselé. Děkujeme za pochopení a budeme se s vámi těšit brzy na viděnou v nových prostorách!


Zobrazuji 10 (61 - 70 z celkových 76)

Podpořili nás

INFORMACE

Projekt Bál Spokojeného domova byl podpořen městem Mnichovo Hradiště.

Podpořeno z programu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Provoz sociálních služeb pečovatelská služba, osobní asistence a odlehčovací služby byl v roce 2019 finančně podpořen Libereckým krajem.

Činnost organizace Spokojený domov, o. p. s., je podporována městem Mnichovo Hradiště.

 

 

Regionální vítěz 1. ročníku programu Tesco – pomáháme s vámi

  Zařízení je členem Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a České asociace pečovatelské služby.

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR

 

 

 

Pečovatelská služba