Aktuality

Spokojený domov má díky podpoře Nadačního fondu Avast tři nové zvedáky pro přesun klientů

12. 11. 2015  Petr Novák

Spokojený domov má od dnešního dne k dispozici tři nové elektrické zvedáky pro přesun obtížně pohyblivých klientů mezi lůžkem, vozíkem či vanou. Lze je použít i pro zvedání osob ze země v případě pádu. Dají se jednoduše rozložit a převézt, takže není problém v jejich zapůjčení a použití v domácnosti kteréhokoliv z našich klientů. Zvedáky jsme zakoupili díky podpoře Nadačního fondu Avast, který nám dal 64 500 korun. My jsme se na nákupu podíleli částkou zhruba 10 %. Na základě výběrového řízení jsme vybrali firmu Meyra, která nám dodala zvedáky včetně plachet a jako dárek přidala ještě mechanický vozík.


Spokojený domov spolupořádá v Dolním Bousově šachový turnaj

11. 11. 2015  Petr Novák

TJ Auto Škoda Mladá Boleslav a Spokojený domov, o. p. s., pořádají  1. ročník otevřeného šachového turnaje „Bousovské šachování“. Turnaj se uskuteční v sobotu 28. Listopadu od 9:10 hodin v Základní škole T. G. Masaryka ve Školní ulici čp. 74 v Dolním Bousově. Prezentace účastníků bude probíhat od 8 hodin. Turnaje se mohou zúčastnit registrovaní i neregistrovaní šachisté bez ohledu na věk a národnost. Hrát se bude jeden turnaj, a to švýcarským systémem na 7 kol tempem 2 x 20min. + 5 s za tah. Občerstvení bude k dispozici v restauraci u Sv. Kateřiny na náměstí v Dolním Bousově.

Přihlášky obsahující celé jméno a datum narození je nutné zaslat nejpozději do 26. listopadu 2015 Janu Harcubovi e-mailem akharcuba@centrum.cz nebo telefonicky na čísle 605 542 662.

Turnaj je podporován městem Dolní Bousov. Partnery akce jsou Zahradnictví Spokojené slunce, Malyra – domácí péče, Inzert Reality a likérka Dolní Bousov.


Fandíte nám? Podpořte nás nakupováním na svých oblíbených e-shopech!

9. 11. 2015  Petr Novák

Věděli jste, že nyní můžete Spokojený domov podopořit i obyčejným nákupem na internetu? Přidali jsme se do projektu GIVT, který podporuje neziskové organizace a sportovní kluby. Stačí, když nákupy, které děláte běžně, provedete přes portál GIVT. Část peněz z vaší útraty bude darována nám! Registrujte se na www.givt.cz a nakupujte na svých oblíbených e-shopech tak, jak jste zvyklí. Nebude vás to stát ani korunu navíc.

 

 


Vyšel časopis Spokojený domov 5/2015

22. 10. 2015  Petr Novák

V aktuálním čísle našeho zpravodaje se mimo jiné dočtete:

 • Spokojený domov uvítal v Mnichově Hradišti Václava Upíra Krejčího a Iva Šmoldase
 • Zamyšlení: Jak zachytit pečovatelskou službu fotoaparátem?
 • Rozhovor: Nejzajímavější momenty z besedy s Ivem Šmoldasem
 • Spokojený domov se prezentoval v Mnichově Hradišti, Hradci Králové i Liberci
 • Autor kresleného humoru Jiří Flekna z Bakova byl hostem pořadu České televize Klíč
 • Spokojený domov připravuje šachový Turnaj
 • Firma NeonLak nás podpořila letos už podruhé
 • I v letošním školním roce poskytuje Spokojený domov asistenci ve škole
 • Zahradnictví Spokojené slunce nabízí dušičkový sortiment
 • Výměna průkazů pro osoby se zdravotním postižením
 • Zveme vás na závod vozíčkářů!

Spokojený domov se zapojí do týdne sociálních služeb, pořádá besedu s Ivem Šmoldasem i dny otevřených dveří na svých kontaktních místech

24. 9. 2015  Petr Novák

5. až 11. října 2015 se koná 7. ročník týdne sociálních služeb v ČR, jehož hlavním cílem je zviditelnění sociálních služeb jako přirozené a nutné součásti každé moderní společnosti. Každoročně se do něj zapojují jednotliví poskytovatelé sociálních služeb dny otevřených dveří a dalšími akcemi. Ani Spokojený domov není výjimkou.

Již v předstihu, v pátek 2. října, Spokojený domov pořádá od 17 hodin v mnichovohradišťském Volnočasovém centru v Zámecké ulici čp. 744 besedu s hercem Václavem Knopem (dlouhodobou mediální tváří Spokojeného domova) a bavičem Ivem Šmoldasem.

V samotném Týdnu sociálních služeb se uskuteční dny otevřených dveří na jednotlivých kontaktních místech Spokojeného domova. Zájemci se budou moct přijít informovat o sociálních službách, které poskytuje Spokojený domov v domácnostech seniorů a handicapovaných. Na kontaktních místech v Mladé Boleslavi (Palackého 1327) a v Turnově (Zborovská 519, boční vchod ze Žižkovy ulice) bude otevřeno v úterý 6. října a ve středu 7. října vždy od 8 do 16 hodin. V Mnichově Hradišti na kontaktním místě v ulici Jana Švermy 378 (vedle vchodu do dětského zdravotního střediska) se pak bude konat den otevřených dveří ve čtvrtek 8. října od 8 do 16 hodin.

Obecně prospěšná společnost Spokojený domov poskytuje čtyři registrované sociální služby (pečovatelskou službu, osobní asistenci, odlehčovací služby a odborné sociální poradenství). Stará se zhruba o 100 seniorů a handicapovaných v jejich přirozeném prostředí a pomáhá jim například s podáním stravy či úkony osobní hygieny. Poskytuje rovněž osobní asistenci handicapovaným dětem ve škole. Pokrývá péči na území Mladoboleslavska, Turnovska a Jičínska. V uvedeném regionu působí ve všech městech a vesničkách bez ohledu na jejich velikost a administrativní hranice. Služby jsou dostupné i o večerech, víkendech a státních svátcích. Díky pečovatelkám Spokojeného domova mohou žít v domácím prostředí i lidé upoutaní na lůžko.


Autor kresleného humoru Jiří Flekna z Bakova byl hostem pořadu České televize Klíč

24. 9. 2015  Petr Novák

Jiří Flekna z Bakova nad Jizerou je více než třicet let upoután na invalidní vozík. I přes tento handicap má velký koníček – tvorbu kresleného humoru. Má za sebou velké množství výstav a několikrát se objevil i v médiích. Naposledy 23. září na ČT 2 v pořadu Klíč. Reportáž o jeho životě i tvorbě můžete zhlédnout v internetovém archivu České televize.


V sobotu 19. září se v Mnichově Hradišti uskuteční Sousedská slavnost, zúčastní se jí i Spokojený domov

17. 9. 2015  Petr Novák

V sobotu 19. září 2015 se v Mnichově Hradišti na Masarykově náměstí a v přilehlé ulici Palackého od 10 do 22 hodin bude konat akce s názvem „Sousedská slavnost – Zažít Hradiště jinak“. Jedná se o celorepublikovou akci pro širokou veřejnost. Dojde k vytvoření bez automobilové zóny, která se v rámci akce podaří společnými silami proměnit na místo společného setkání sousedů, místních spolků, organizací a podniků. Sousedé a kolemjdoucí si tak mohou na ulici dopřát kávu či domácí buchty, posedět a pohovořit s přáteli či shlédnout místní divadlo, umělecká a hudební vystoupení, tematické workshopy, semináře, pikniky, aktivity pro děti apod. Cílem není zaplatit objemnou a nákladnou produkci. Naopak, vše je založeno na dobrovolnosti a aktivní participaci – někdo půjčí židle, někdo pomůže postavit pódium, zpřístupní své prostory apod.
 

Spokojený domov na sousedskou slavnost připravil drobnou výstavu fotografií z našich aktivit a poradenství ohledně záležitostí týkajících se péče o seniory a handicapované v domácím prostředí. U našeho stánku si rovněž budete moc zakoupit poslední tři výtisky knihy „Když péče hřeje u srdce“, ve které najdte kromě kapitoly věnované naší desetileté historii rozhovory, které Spokojený domov přinesl v uplynulých letech ve svém zpravodaji. Publikace stojí 150 Kč.


Benefičního festivalu Play Fair v Hradci Králové se zúčastní i Spokojený domov

10. 9. 2015  Petr Novák

V sobotu 12. září se v areálu Festivalparku v Hradci Králové koná benefiční festival Play Fair. Návštěvníci se mohou těšit například na kapely Chinaski, Mandrage, Ready Kirken a mnoho dalších interpretů, kteří všichni vystoupí bez nároku na honorář. Z výtěžku festivalu bude skrze

Nadaci Taťány Kuchařové – Krása pomoci

podpořeno několik organizací z celé republiky, které pečují o seniory. Spokojený domov je jednou z nich. Tým našich zaměstnanců zde bude mít připraven stánek, kde si budou moci zájemci na vlastní kůži vyzkoušet, jak lze pomocí kompenzačních pomůcek a našich sociálních služeb zůstat ve stáří i přes ztrátu soběstačnosti v domácím prostředí. Více informací o festivalu najdete na www.playfair.cz.


Václav Knop přijel do Mnichova Hradiště besedovat s Václavem Upírem Krejčím, v říjnu k nám zavítá s Ivem Šmoldasem

27. 8. 2015  Petr Novák

26. srpna pořádal Spokojený domov ve Volnočasovém centru v Mnichově Hradišti besedu s Václavem Knopem a Václavem Upírem Krejčím. Jelikož Václava Knopa již lidé v našem regionu znají coby oficiální tvář Spokojeného domova, největší prostor na besedě patřil Václavu Upíru Krejčímu. Ten dokázal publikum bavit zcela spontánně a nezapřel v sobě svůj komediální talent. Dokonce i moderátor Martin Weiss se dostal ke slovu minimálně, což ale vůbec nenarušovalo atmosféru besedy. Upír Krejčí se rozpovídal o svých humorných historkách s hereckými kolegy, potěšil diváky několika desítkami vtipů ze své sbírky, představil své knihy, a dokonce i zazpíval.

Besedy se zúčastnil i mladý herec, 16letý Štěpán Tuček z Kláštera Hradiště nad Jizerou, student pražské Mezinárodní konzervatoře, kde jsou Václav Knop i Václav Upír Krejčí jeho učiteli.

Václav Knop přijíždí do Mnichova Hradiště na besedy pořádané Spokojeným domovem pravidelně a vždy s sebou přiveze hosta z řad známých tváří. Nejbližší příležitost navštívit besedu budou mít zájemci v pátek 2. října, kdy do Mnichova Hradiště zavítá Václav Knop spolu s Ivem Šmoldasem. Beseda se uskuteční od 17 hodin ve volnočasovém centru v Zámecké ulici a moderovat ji bude opět Martin Weiss.


Spokojený domov srdečně zve na besedy s Václavem Upírem Krejčím a Ivem Šmoldasem

6. 8. 2015  Petr Novák

Letos v létě a na podzim Spokojený domov pořádá ve Volnočasovém centru v Mnichově Hradišti dvě besedy se svým patronem Václen Knopem, kterého doplní zajímaví hosté.

26. srpna zavítá spolu s Václavem Knopem do mnichovohradišťského volnočasového centra bavič, herec, zpěvák, scenárista, režisér a spisovatel Václav Upír Krejčí.

2. října se pak zájemci ve volnočasovém centru mohou těšit na Václava Knopa a oblíbeného publicistu, překladatele, scenáristu, filozofa a baviče Iva Šmoldase.

Obě besedy začínají v 17 hodin a moderovat je bude redaktor Boleslavského deníku Martin Weiss.


Zobrazuji 10 (61 - 70 z celkových 76)

INFORMACE

Spokojený domov, o. p. s., byl v roce 2017 podpořen z rozpočtu města Turnov.

Provoz sociálních služeb pečovatelská služba, osobní asistence a odlehčovací služby byl v roce 2017 finančně podpořen Libereckým krajem.

Činnost organizace Spokojený domov, o. p. s., je podporována městem Mnichovo Hradiště.


 

Regionální vítěz 1. ročníku programu Tesco – pomáháme s vámi

  Zařízení je členem Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a České asociace pečovatelské služby.

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR

Česká asociace pečovatelské služby

Spokojený domov o.p.s. - idatabaze.czSociální služby - idatabaze.cz

 

 

Pečovatelská služba