Aktuality

Benefičního festivalu Play Fair v Hradci Králové se zúčastní i Spokojený domov

10. 9. 2015  Petr Novák

V sobotu 12. září se v areálu Festivalparku v Hradci Králové koná benefiční festival Play Fair. Návštěvníci se mohou těšit například na kapely Chinaski, Mandrage, Ready Kirken a mnoho dalších interpretů, kteří všichni vystoupí bez nároku na honorář. Z výtěžku festivalu bude skrze

Nadaci Taťány Kuchařové – Krása pomoci

podpořeno několik organizací z celé republiky, které pečují o seniory. Spokojený domov je jednou z nich. Tým našich zaměstnanců zde bude mít připraven stánek, kde si budou moci zájemci na vlastní kůži vyzkoušet, jak lze pomocí kompenzačních pomůcek a našich sociálních služeb zůstat ve stáří i přes ztrátu soběstačnosti v domácím prostředí. Více informací o festivalu najdete na www.playfair.cz.


Václav Knop přijel do Mnichova Hradiště besedovat s Václavem Upírem Krejčím, v říjnu k nám zavítá s Ivem Šmoldasem

27. 8. 2015  Petr Novák

26. srpna pořádal Spokojený domov ve Volnočasovém centru v Mnichově Hradišti besedu s Václavem Knopem a Václavem Upírem Krejčím. Jelikož Václava Knopa již lidé v našem regionu znají coby oficiální tvář Spokojeného domova, největší prostor na besedě patřil Václavu Upíru Krejčímu. Ten dokázal publikum bavit zcela spontánně a nezapřel v sobě svůj komediální talent. Dokonce i moderátor Martin Weiss se dostal ke slovu minimálně, což ale vůbec nenarušovalo atmosféru besedy. Upír Krejčí se rozpovídal o svých humorných historkách s hereckými kolegy, potěšil diváky několika desítkami vtipů ze své sbírky, představil své knihy, a dokonce i zazpíval.

Besedy se zúčastnil i mladý herec, 16letý Štěpán Tuček z Kláštera Hradiště nad Jizerou, student pražské Mezinárodní konzervatoře, kde jsou Václav Knop i Václav Upír Krejčí jeho učiteli.

Václav Knop přijíždí do Mnichova Hradiště na besedy pořádané Spokojeným domovem pravidelně a vždy s sebou přiveze hosta z řad známých tváří. Nejbližší příležitost navštívit besedu budou mít zájemci v pátek 2. října, kdy do Mnichova Hradiště zavítá Václav Knop spolu s Ivem Šmoldasem. Beseda se uskuteční od 17 hodin ve volnočasovém centru v Zámecké ulici a moderovat ji bude opět Martin Weiss.


Spokojený domov srdečně zve na besedy s Václavem Upírem Krejčím a Ivem Šmoldasem

6. 8. 2015  Petr Novák

Letos v létě a na podzim Spokojený domov pořádá ve Volnočasovém centru v Mnichově Hradišti dvě besedy se svým patronem Václen Knopem, kterého doplní zajímaví hosté.

26. srpna zavítá spolu s Václavem Knopem do mnichovohradišťského volnočasového centra bavič, herec, zpěvák, scenárista, režisér a spisovatel Václav Upír Krejčí.

2. října se pak zájemci ve volnočasovém centru mohou těšit na Václava Knopa a oblíbeného publicistu, překladatele, scenáristu, filozofa a baviče Iva Šmoldase.

Obě besedy začínají v 17 hodin a moderovat je bude redaktor Boleslavského deníku Martin Weiss.


Vychází letní číslo časopisu Spokojený domov

6. 8. 2015  Petr Novák

Ačkoliv jsou prázdniny, ve Spokojeném domově rozhodně není okurková sezóna, jak můžete posoudit z obsahu letního čísla našeho časopisu:

 • Srdečně zveme na besedy s Václavem Upírem Krejčím a Ivem Šmoldasem v Mnichově Hradišti
 • Spokojený domov má díky sponzorům další nový automobil
 • Spokojený domov je regionálním vítězem programu Tesco – Pomáháme s Vámi
 • Poděkování firmě Centr PCO a Nadaci EURONISA
 • Děti z dětského domova vyzdobily kněžmostský dům s pečovatelskou službou
 • Rozhovor: Jednatelka společnosti Help Centrum Helena Šádková
 • Zahradnictví Spokojené slunce rozšiřuje sortiment
 • Zamyšlení: Jsou farmářské trhy v Mnichově Hradišti skutečně farmářské?
 • V září se uskuteční v Hradci Králové festival Play Fair, z výtěžku bude podpořen i Spokojený domov
 • Nakladatelství Václava Knopa vydalo knihu o hradu Kost
 • Regenerační centrum Na Návsi ve Veselé poskytuje novou metodu suché uhličité koupele
 • ČSSZ každému otevřela on-line jeho „konto“ dob pojištění

Spokojený domov změnil administrativní sídlo

23. 7. 2015  Petr Novák

U Spokojeného domova, o. p. s., došlo ke změně sídla. Pro korespondenci a fakturační údaje prosím nyní používejte novou adresu: Spokojený domov, o. p. s., Na Návsi 44, 295 01 Mnichovo Hradiště – Veselá. Jedná se pouze o administrativní změnu. Adresy všech kontaktních míst zůstávají v platnosti.


Spokojený domov má díky sponzorům další nový automobil

23. 6. 2015  Petr Novák

V úterý 23. června se v budově hotelové školy ve Zborovské ulici v Turnově uskutečnilo slavnostní předání nového automobilu Dacia Dokker, který Spokojenému domovu zakoupila agentura Kompakt z příspěvků sponzorů. Program slavnostního předání zpestřily kulturním vystoupením handicapované děti ze základní školy v Turnově, kterým Spokojený domov poskytuje osobní asistenci při výuce.

Spokojený domov se zabývá především péčí o seniory a handicapované ve vlastních domácnostech (pečovatelská služba, osobní asistence a odlehčovací služby) a automobily jsou pro něj nezbytné k přepravě pečovatelek za klienty (jeho péče se zaměřuje na malé obce) i k přepravě klientů například k lékařům, na úřady či za kulturou. Nová Dacia Dokker bude takto sloužit pro sociální služby Spokojeného domova v Turnově a okolí.


Spokojený domov poskytuje také služby pro domácnost a zahradu

12. 6. 2015  Petr Novák

Hlavní činností Spokojeného domova jsou sociální služby v domácnostech seniorů a handicapovaných, ale poskytujeme i řadu doplňkových služeb, například služby pro domácnost a zahradu, které zahrnují sekání trávy, rytí a pletí, údržbu zeleně, drobné stříhání dřevin, štípání a úklid dřeva a další služby. Podrobnější informace včetně ceníku najdete zde.


Spokojený domov byl vybrán do programu „Tesco – Pomáháme s Vámi“, hlasovat pro nás můžete v obchodě TESCO v Mladé Boleslavi

2. 6. 2015  Petr Novák

Až  do konce června můžete podpořit Spokojený domov tím, že nakoupíte v mladoboleslavském obchodě TESCO. Za každý nákup nad 200 Kč obdržíte žetonek, jehož vhozením do hlasovacího zařízení v obchodě můžete přidělit hlas Spokojenému domovu (viz třetí sloupec na fotografii). Pokud získáme ke konci června nejvíce žetonů, TESCO nám poskytne finanční příspěvek, ze kterého bychom rádi zakoupili další automobil, který je nepostradatelným pomocníkem pro zajištění služeb, jelikož jezdíme za lidmi i do malých obcí. Jen na vesnicích Mladoboleslavska ujedou naše pečovatelky za klienty průměrně 1 731 km měsíčně. Děkujeme za podporu, pokud se pro nás rozhodnete hlasovat!
Více informací na http://pomahame.itesco.cz/ nebo na Facebooku www.facebook.com/pomahamesvam.


Třetí letošní číslo zpravodaje Spokojený domov přináší mimo jiné rozhovor s herečkou Klárou Issovou

1. 6. 2015  Petr Novák

Právě vyšlo třetí letošní číslo zpravodaje Spokojený domov, ve kterém se mimo jiné dočtete: 

 • Časopis Spokojený domov slaví šesté narozeniny
  Jiří Flekna z Bakova hostem TV GENUS PLUS
 • Firma RWE darovala Spokojenému domovu předplatné Boleslavského deníku
 • Spokojený domov již pět let pomáhá handicapovaným dětem ve škole
 • Herec a dabér Václav Knop navštívil svůj rodný Turnov
 • Nová koordinátorka Spokojeného domova pro Jičínsko
 • Jarní novinky v Zahradnictví Spokojené slunce
  Rozhovor: Klára Issová
 • Velikonoční pobyt organizace DMO POBYTY v Praze sklidil úspěch
 • Příznivci zpěváka Petra Nováka se sejdou v červnu v Doksech
 • Zaměstnanci Spokojeného domova a Rodiny24 se vzdělávali
 • Regenerační centrum ve Veselé nabízí mimo jiné andulační terapii

Spokojený domov shání nové pracovní síly

26. 5. 2015  Petr Novák

Spokojený domov shání nové pracovníky, a to jak na brigádu, tak hlavní pracovní poměr. Jedná se o pozice osobních asistentů (asistentek) a pečovatelů (pečovatelek) v domácnostech seniorů a handicapovaných, a to zejména na Jičínsku. Vítáni jsou ale i zájemci z Mladoboleslavska či Turnovska. Bližší informace vám poskytnou koordinátorky příslušných regionů:


Zobrazuji 10 (61 - 70 z celkových 76)

INFORMACE

Provoz sociálních služeb pečovatelská služba, osobní asistence a odlehčovací služby byl v roce 2017 finančně podpořen Libereckým krajem.

Činnost organizace Spokojený domov, o. p. s., je podporována městem Mnichovo Hradiště.


 

Regionální vítěz 1. ročníku programu Tesco – pomáháme s vámi

  Zařízení je členem Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a České asociace pečovatelské služby.

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR

Česká asociace pečovatelské služby

Spokojený domov o.p.s. - idatabaze.czSociální služby - idatabaze.cz

 

 

Pečovatelská služba